TurkNet 1000MBPS fiber internette Steam indirmesi yavaş

Sondxvie

Hectopat
Merhaba değerli forum üyeleri,

Size bugün TurkNet'in 1000MBPS fiber internet hizmeti hakkında bir sorunumdan bahsetmek istiyorum ve belki bu konuda tecrübesi olan birileri yardımcı olabilir diye düşündüm.

Şu anda TurkNet'in 1000MBPS fiber internetini kullanıyorum. Genel olarak internet hızı konusunda memnunum, ancak son zamanlarda Steam üzerinden oyun indirirken karşılaştığım bir sorun beni biraz düşündürüyor.

İndirme işlemi başladığında hız normal bir şekilde artıyor, ancak belirli bir süre sonra tamamen sıfırlanıyor. En fazla 100Mbps'yi görebiliyorum ve ardından hız tekrar sıfırlanıyor. Bu durum oyun indirme sürecini oldukça uzatıyor ve sorunu çözmek için bir çözüm bulamadım.

Bilgisayar donanımlarımda herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol ettim ve şu an kullanmakta olduğum M.2 diskimde herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorum. Ancak, sorunun nereden kaynaklandığını çözemedim.

Eğer bu konuda daha önce benzer bir sorun yaşamış ve çözüm bulmuş olan varsa, tecrübelerinizi paylaşın. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Steam sunucularında sorun var sanırım. Sunucu değiştirince düzeliyordu en son.

Hocam bende de aynı sorun var Speedtest'te 984 Mbps civarı alıyorum ve IDM'den bir şey indirince direk internetimin hepsini kullanıyor Steam de ise 530-600 Mbps ile indiriyordu bende sorunu şöyle çözdüm kendi SSD'min driverini kurdum ve steam den indirme serverini ukrayna harkiv olarak değiştirdim 920'ye kadar çıktı indirme hızım

Benim indirme konumu İstanbul'da 1 MB bile alamıyordum 1000 mbps internette onu güney doğu falan değiştirin iş yapıyor. Benimki 70 MB oldu yani en azından, birde Steam çok kısıtlıyor oda var tabi.

Geri
Yukarı