TurkNet 100Mbps internet Twitch yayınında donuyor

Kxvet

Kilopat
Hat değerlerimi görsellerde belirttim. Bazı Twitch yayıncılarında 1080P60 sıkıntı yaratmazken bazılarında 480 bile donarak izliyorum (yayınlardan kaynaklı sorun yok).ek olarak 1080P60 FPS yayın verebilecekken 720 bile zor veriyorum. Yayın verme işi modeme reset atınca geçiyor ama Twitch sorunu düzelmiyor. Aydınlatabilecek varsa çok iyi olur.

Dosya Ekleri

• ss.png
    ss.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 126
  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    42,6 KB · Görüntüleme: 89
  • Adsız.png
    Adsız.png
    45,6 KB · Görüntüleme: 125
Aynı sıkıntıyı YouTube'da yaşamıyorsanız sorun sistem kaynaklıdır büyük ihtimalle. Söz konusu video değil yayın olunca depolanacak bir video süresi olmadığı için bileşenlerin anında işlemi sıraya koymadan yapabilmesi gerekiyor. Yetmezse de donmalar başlıyor.

İşlemciden kaynaklı olabilir, güçsüz bir işlemcin mi var?
i5-10200h var?
Aynı sıkıntıyı YouTube'da yaşamıyorsanız sorun sistem kaynaklıdır büyük ihtimalle. Söz konusu video değil yayın olunca depolanacak bir video süresi olmadığı için bileşenlerin anında işlemi sıraya koymadan yapabilmesi gerekiyor. Yetmezse de donmalar başlıyor.
youtube'da olmuyor

IP adreslerini niye kapattın? Modeme gelen IP adresi görünmez merak etme :)
Aynı sitelere ben de sorgu yapıp o kapadığın IP adreslerinde problem olup olmadığına bakacaktım :D

twitch.tv.png

youtube.com.png

Google servislerinin rotası normalden farklı çıktı. Daha dün 6 hopta YouTube ulaşıyorken şimdi 15 hop olmuş 🤔

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı