TurkNet 170 TL mi oldu?

Netspeed zammı yapmış sanırım. 1 Haziran'da Türk Telekom port fiyatlarını arttırmış, yazılanlara göre Netspeed ve Millenicom gibi firmalar bunun üzerine fiyatlarını arttırmışlar. Yani o firmalara bir daha zam gelmeyecek sanırım bir süre. Zamlı fiyatları bunlar yanılmıyorsam.
Aynen öyle özellikle NetSpeed e zam gelmicek baya araştırdım. En azından yıl başına kadar 134 TL fiyat ile devam edecekler. Milenicom hakkında bilgim yok. Kısacası Turknet 2 ay içinde 2 defa zam yaptı. Ve Gigafiber ile Nornal kullanicilarini ayri tutup ona gore fiyat politikasi izlemiş oldu. 3 yillik Turknet kullanicisiyim 2. Sinif muamelesi görüyorum. O zaman Gigafiberi her kullanicisina sunmaliydi veya bu tur zamlari kullanicisima yansitmamaliydi. Sonuçta bizim kullandigimiz sirket TURKNET bunu bilin. TTnet bizi bağlamıyor. Şirketin düşünmesi gereken konu bunlar. Ben ay sonu faturamı kime ödüyorsam benim muhattabim odur. Tekrar söylüyorum,
Turknet'i kesinlikle tavsiye etmiyorum. Herkese iyi forumlar..

@prex adamlar mart ayında port ücretlerine zam geldi deyip zam yaptılar zaten. Bak yine anlamıyorsun. Bir göz doktoruna görün.
Bence siz bir doktora görünün. TürkNet mart ayında port ücreti değil enflasyon yüzünden zam yaptığını açıklamış. Şimdi gelen zam port için. Zaten ben kimseyi TürkNet için zorlamıyorum övmüyorum da. Benim burada insanların ''Neden TürkNet 2 ayda 2 zam yaptı'' demesinden çok ''TT niye sürekli port ücretlerini arttırıyor?'', ''TT neden hala tekel?'' gibi sorulara dikkat çekmesini istiyorum. Eğer 1. soruda takılı kalırsanız gelişemezsiniz, ama 2. için çözüm ararsanız gelişirsiniz. Azcık kullanın şu tepedeki organı.

TTNET 1 defa zam yaptı fakat TurkNet bunu 2 farkli zam olarak acikliyor. TurkNet destek ekibinin aciklamasi. Anlamayanlar için özet geçeyim TurkNet kendi sirket icinde mart basinda enflasyondan ötürü fiyat politikasi izleyip zam karari aliyor ve bunu acikliyor. Zam kararindan sonra mart ayinin sonunda da TTNET portlara zam yapiyor. Bu yuzden mart sonunda da TurkNet tekrar + Zam karari aliyor. Kendi almis olduklari zam kararini 1 Haziran'da uyguluyorlar. TTNET'in zam kararini bugün acikliyorlar ve 1 Agustosta uygulayacaklar.
Peki adama sormazlar mi? Mart ayinin sonundaki alinan zam kararini neden bugün acikliyorlar? Yorum sizin.

Dosya Ekleri

• IMG_20220720_162619.jpg
    IMG_20220720_162619.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 37
TTNET 1 defa zam yaptı fakat TurkNet bunu 2 farkli zam olarak acikliyor. TurkNet destek ekibinin aciklamasi. Anlamayanlar için özet geçeyim TurkNet kendi sirket icinde mart basinda enflasyondan ötürü fiyat politikasi izleyip zam karari aliyor ve bunu acikliyor. Zam kararindan sonra mart ayinin sonunda da TTNET portlara zam yapiyor. Bu yuzden mart sonunda da TurkNet tekrar + Zam karari aliyor. Kendi almis olduklari zam kararini 1 Haziran'da uyguluyorlar. TTNET'in zam kararini bugün acikliyorlar ve 1 Agustosta uygulayacaklar.
Peki adama sormazlar mi? Mart ayinin sonundaki alinan zam kararini neden bugün acikliyorlar? Yorum sizin.
TürkNet'in şu an yapılan zam ile yaptığı başka açıklamada maliyetten 1 kuruş kâr etmediklerini söylemişler bu zamla. Yani bu demek oluyor ki Mart ayında yapılan zam port ücretini karşılamaya bir süre yetti, fakat gelen asgari ücret gibi diğer zamlar artık Mart ayındaki zammı kurtarmıyor olabilir. Dediklerine göre bu zamdan zaten kâr kazanmıyorlar. Benim yönelimim GigaFiber gelene kadar NetSpeed, GigaFiber gelirse TürkNet olacak, bir süre böyle gider diye düşünüyorum.

Hocam çoğu kişi fiyatı önemsemiyor(arada uçurum fark yok) asıl mesele güven ve performans adamlar güvenlerini sarstı üstüne benim gibi pek çok kişide performans kaybı yaşadı (100 Mbps internet 10Mbps veriyorlar) başka internet sağlayıcılarına bu yüzden geçiş yapmak istiyoruz.

Hocam çoğu kişi fiyatı önemsemiyor(arada uçurum fark yok) asıl mesele güven ve performans adamlar güvenlerini sarstı üstüne benim gibi pek çok kişide performans kaybı yaşadı (100 Mbps internet 10Mbps veriyorlar) başka internet sağlayıcılarına bu yüzden geçiş yapmak istiyoruz.
Buna bir şey demem zaten. Bence NetSpeed'e geçin. Ben Denizli'de olduğum için zaten aklımda NetSpeed, TürkNet'ten biraz öndeydi. GigaFiber Denizli'ye gelecekmiş, eğer oturduğum yere de gelirse o zaman TürkNet tabi daha avantajlı olur. Ben İSS değiştireceğim için pek çok araştırma yaptım ama sizin sorununuzu yeni gördüm, çok ilginçmiş. 10 Mbps internet zehir gibidir.

Buna bir şey demem zaten. Bence Netspeed'e geçin. Ben Denizli'de olduğum için zaten aklımda Netspeed, TurkNet'ten biraz öndeydi. GigaFiber Denizli'ye gelecekmiş, eğer oturduğum yere de gelirse o zaman TurkNet tabii daha avantajlı olur. Ben ISS değiştireceğim için pek çok araştırma yaptım ama sizin sorununuzu yeni gördüm, çok ilginçmiş. 10 Mbps internet zehir gibidir.

Hocam 10 olsa gene iyi 5E düşüyor oyun video izleyemiyorum.

GigaFiber gelirse altyapı desteklemesi lazım değil mi?

Hocam 10 olsa gene iyi 5E düşüyor oyun video izleyemiyorum.

GigaFiber gelirse altyapı desteklemesi lazım değil mi?
Hocam GigaFiber zaten altyapı, TürkNet'e ait. TürkNet'in hizmet verdiği her yere gelebilme ihtimali var. Bir konuda sorabiliyordunuz TürkNet çalışanlarına, ayrıca istek listesine de aldırabiliyorsunuz adresinizi. Tabi sadece sizin aldırmanız ne kadar etkili olur bilemem, geleceği varsa gelir diyelim 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı