Turknet 75 Mbit icin VDSL Modem ayarları nasil olmali?

Sayfax

Centipat
Geçtiğimiz günlerde Türk Telekom'dan TürkNet'e geçiş yaptım. Bugün aktivasyon tamamlandı, modemi tekrardan kurup interneti aldım. Öncelikle 32 Mbit'lik standart paketle başladı, (test ettiğimde 30Mbit alıyordum) bağlantı gelir gelmez 75 Mbit'lik paketi aldım. Birkaç saat sonra yeni paketiniz tanımlanmıştır dedi fakat 75Mbit ya da yakın bir değer alamadım. Tekrardan ayarları yapayım yapılandırayım dedim ama bir işe yaramadı. Modemim VDSL 140Mbit'e kadar destekliyor yanlış bilmiyorsam. Modem ayarlarını atayım bir de. Yardımcı olursanız sevinirim bu mevzuyu çözerken.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    75 KB · Görüntüleme: 146
  • 2.png
    2.png
    60,4 KB · Görüntüleme: 123
  • 3.png
    3.png
    70,7 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer internet alıyorsan bir ayar yapmana gerek yok. Standart paket 32 değil 35 mb/s'tir. Hat değerlerini atar mısın ?

Son düzenleme:
Üstteki cevapta attığım bölümden başka bulamadım maalesef
Tamamdır o zaten. Ben görememişim. Alabileceğin maksimum hızı alabiliyor gözüküyorsun. Turknet Online İşlemlerden Teknik & Destek > Teknik bilgiler kısmının ekran görüntüsünü atar mısın ? Yada şöyle sorayım YAPA'da mısın biliyor musun?

Böyle görünüyor durum fakat alabileceğim hız testlerde 75 görünüyordu yapabilecek bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• 6.png
    6.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 161
Böyle görünüyor durum fakat alabileceğim hız testlerde 75 görünüyordu yapabilecek bir şey var mı?

İç tesisatta bir sorun olmadığından eminsen destek talebi aç belki kablolarda bir sıkıntı olabilir. Sen bu değerlerle 1 mb fazla almaya çalışsan hatta kopmalar başlar. Belki senle saha dolabı / santral arasındaki kabloda bir sıkıntı olmuş olabilir.

Tamamdır yardımların için teşekkür ediyorum bir destek talebi açayım o zaman. İyi geceler tekrardan teşekkürler gelişme olursa buraya yazarım.

Geri
Yukarı