TurkNet 79 Mbps saniyede kaç MB indirir?

Megabit (Mb) değerini 8'e bölerseniz, saniyedeki megabayt (MB) değerini elde edersiniz. Basitçe formül şu:

Bit/8=Bayt (8 bit, 1 bayt eder.)
Megabit/8=Megabayt

Örnek:
79Megabit/8=9,875MegaBayt
Teşekkürler
@onurhan00 tamam işte sizi yanıltan kısmı bu. IDM abartıyor 8 parçaya böldüğü için yüksek çıkıyor gibi görünüyor.
Gerçek indirme hızınız Opera ve Chrome da ki.
Kablosuz bağlantı kullanıyor iseniz etkisi vardır. Kablolu bağlantı da aynısı oluyorsa modem de bir sınırlayıcı ayar olabilir.

Ethernet kullanıyorum Wi-Fi değil.

@atomhuro 2005'ten beri PC kullanıyorum IDM'yi bana mi anlatıyorsun. Aç kronometreyi aynı anda başlat bak bakalım IDM'nin dediği sürede mi indiriyor gör.
16 Mbit ADSL de maksimum teorik hızın üstünde hız gösteren bir uygulama IDM neyi anlatıyorsun.

@atomhuro 2005'ten beri PC kullanıyorum IDM'yi bana mi anlatıyorsun. Aç kronometreyi aynı anda başlat bak bakalım IDM'nin dediği sürede mi indiriyor gör.
16 Mbit ADSL de maksimum teorik hızın üstünde hız gösteren bir uygulama IDM neyi anlatıyorsun.
Bu değerler ne o zaman? IDM ile Steam'ın indirme hızları neden benzer?

1631206574911.png

Ekran Alınktısı.PNG

@atomhuro o zaman admin ki neden değil? Bana benzerlik anlatma al eline kronometreyi dene yaparak gör bilmiyorum yaşın kaç ama ben denedim yaptım.
Yav almışsın ağzına bir laf tekrarlayıp duruyorsun. IDM'den de Steam'dan da ordan burdan da 50 mbps hız ile 6 mb/s indirebiliyor muyuz evet. Daha ne konuşuyorsun ya? 80 mbps interneti olan adama 2,3 mb/s senin gerçek indirme hızın dedin ben daha sana ne anlatıyorsam...

100 mb'lik dosyayı Microsoft Edge'den 57 saniyede indirdim. IDM ile ise parçalara bölmeden yani sadece 1 parça ile 26 saniyede. Her şeyi yaş yaş deyip duruyorsun da beni buradaki çocuklardan zannetme 24 yaşındayım gayet de bilgisayar bilgim var şuraya bir tane 30 bin mesajı olan adam gelip söylese inanacaksın boş yapıp duruyorsun. Cahilliğine şaşırıyor ve çok da gülüyorum.

Geri
Yukarı