TurkNet alarak hata yapmış mıyım?

Koca_oglan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle 😁. Ben Türk Telekom ADSL hizmetimi kapatarak TurkNet'e geçtim. İnternetim 1 haftadır gelmedi. Muğla/Milas tarafında oturuyorum. Yapa yok sanırım sizce hala vaktim varken deneme süresinde iptal ettirmeli miyim?

Merhabalar öncelikle 😁. Ben Türk Telekom ADSL hizmetimi kapatarak TurkNet'e geçtim. İnternetim 1 haftadır gelmedi. Muğla/Milas tarafında oturuyorum. Yapa yok sanırım sizce hala vaktim varken deneme süresinde iptal ettirmeli miyim?

Hayatındaki en büyük hata bence. TurkNet fiber dışında kullanmasını pek tavsiye etmem. Bir sorun olsa müşteri hizmetlerine ulaşamıyorsun bile. Onun dışında oyunlarda ping aşırı fazla oluyor. CS:GO'da 80 90 ping alıyordum. Desteğe yazdığım zaman ise altyapınız kötü diye geçiştirip durdular. Altyapımın kötü olma ihtimali yok hem 100Mbps destekliyor hem de TT'nin fiberi mevcut. Şu anda Comnet'e geçtim ping değerlerim aşırı iyi. CS:GO'da pingim 55'in üstüne çıkmıyor.

Telekom aboneliğini sonlandırdıktan sonra turknete gectiyseniz 1 ay falan sürüyor. Aboneliği sonlandırmadan geçtiyseniz 1 hafta sürüyor
Bu arada ben de turknet kullaniyorum 75mb download 8mb upload veriyorlar bana. Alt yapın destekliyorsa geçiş yapabilirsin

Piyango gibi bir şey ama çoğu zaman sonu iyi biten bir piyango.

Şöyle düşün insanlar genelde memnunlarsa gidip ben çok memnunum diye konu açmazlar ama memnun değiller ise her yere yazma gereği duyarlar.

Ben de Turktelekom iptal edip türknet'e geçtim ve şuan çok memnunum. Yaklaşık 6 aydır hizmet alıyorum. Bir kere türknet ile alakası olmayan bir bağlantı sorunu yaşadım ve onda da destek mesajı attım 2 güne gelip hallettiler.

Müşteri hizmetlrine ulaşamıyorsun diyen arkadaş sanırım telefonla aramaktan bahsediyor. Çünkü türknet'te desteğe telefonla ulaşamazsın. Mail atman gerekir. Bunu bilerek abonelik başlatın.

Ayrıca şuan 75/8 kullanıyorum, ping sorunu vs de yaşamıyorum.

Yaklaşık 3 yıldır aboneyim fakat iptal edip Türk Telekom'a geçeceğim. Yurt dışı pingleri berbat durumda. En düşük ping bizde yalanına da kanmasın kimse.

Şu anda TurkNet abonesiyim fakat son zamanlardaki hem yurt içi hem de yurt dışı pinglerinin artması sebebiyle yakın zamanda ISS değişikliğine gitmeyi düşünüyorum.

Kasım 2020'de aboneliğimi başlattığımda CS:GO'da ping 55-57 civarlarında iken, şu anda 67-69 civarı. Ayrıca WARP ile bağlanınca ping ne hikmetse 52-57 ms bandında seyrediyor. Yanı kısacası sorun Valve'ın serverlarında da değil, TurkNet'in ve/veya Turk Telekom'un yönlendirmesinden kaynaklanıyor.

Hâl böyle iken TurkNet belki de son 2 yıldır altın çağını yaşıyor olsa da, maalesef artık ondan iyi alternatifler de piyasaya girmeye başladı ve ayrıca ara sıra yaşanılan kesintiler, ani ping ve loss artışları ve hatlardaki düzensizlik, IP alamama gibi problemler de şu son birkaç ay içerisinde daha sık tekrarlanmaya başladı.

Sizin durumunuzda altyapınız da ADSL iken, tavsiyem -eğer ki illa TT dışında bir sağlayıcı ile çalışmak istiyorsanız- Netspeed olacaktır. Benim gözümde TurkNet o eski şaşalı günlerini kaybetti.

Yeni konular

Geri
Yukarı