TurkNet alınır mı?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşalr merhabalar. Bu gün Kablonet altyapısı ile kullandığım Turkcell Superonline internetimin taahhüdü bitti ve iptal ettirdim. Binamda Kablonet fiber altyapısı bulunmakta aynı zamanada Türk Telekom VDSL altyapısı var ve alabileceğim Max hız 80 Mbps, Kablonet ise 100 Mbps. Durum böyle olunca insanların da Türk Telekom'dan şikayetçi olduğunu görünce Kablonet başvurdum fakat minimum 1 aydan aşağı modem gelmeyeceğini söylediler benim de bu kadar bekleyecek vaktim yok. Taahhütsüz olması nedeni ile TurkNet başvurdum çünkü aklımda modem stokları geldiğinde Kablonet geçmek var. TurkNet ise Türk Telekom altyapısı üzerinden bana 75 Mbps download 8 Mbps upload verebileceğini söyledi 100 TL gibi bir ücret de kurulum ücreti ilk ay deneme ve sonrasındaki 2. ay da ücretsiz. Ben de çok bir seçeneğim olmadığı için kabul ettim ve pazartesi gün kurulum yapacaklar. Modem konusunda ise eskiden kalan Huawei HG658 V2 modemini kullanmayı düşünüyorum müşteri hizmetlerindeki arkadaş iyi bir modem olduğunu söyledi. Sizce TurkNet beni memnun eder mi? Bilgisayara kablo ile bağlayacağım kablosuz benim için pek önemli değil. TurkNet iptalinde bir sorun yaşar mıyım?
Not: Binamda maalesef Türk Telekom ve Kablonet harici altyapı bulunmamakta.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısıdfg.PNG
    Ekran Alıntısıdfg.PNG
    222,8 KB · Görüntüleme: 48
  • Ekran Alıntısdfgı.PNG
    Ekran Alıntısdfgı.PNG
    671,3 KB · Görüntüleme: 46
Binamda hiç.

Altyapınız iyiyse sorunun cevabı evet.

Binamda hiç TurkNet veya Türk Telekom altyapsı kullanan yok herkes Kablonet kullanıyor santral dolabı ile de olan mesafem çok değil altyapım çok iyi olmasa da iyi olduğunu düşünüyorum. Kablonet geçene kadar beni idare etsin yeter daha sonra iptal ettireceğim.

Geri
Yukarı