TurkNet almak mantıklı mı?

TurkNet, bütün kullanıcıların bilgilerini satışa sunmakta. Neredeyse her gün beni ve kuzenimi dolandırıcılar TurkNet üzerinden aradıklarını iddia edip, tüm bilgilerimizi teker teker söylemekte. Bu durumdan şikayetçi olmazsanız geçin.

Hocam başımdan geçen bir olayı anlatayım Türk Telekom kullanıyorduk aradılar bütün bilgilerimizi söylediler sonra dolandırmaya çalıştılar ama bütün bilgilerimizi söyleyince bende güvendim sonra yarın eve gelip sözleşmeyi imzalatacaklardı Türk Telekom'u aradım öyle bir şey yokmuş yani dolandırıcılarmış bu TurkNet'e özel bir şey değil.

Hocam bir de altta diyor ki; başka operatörden geçişte 120 TL bizden! Şimdi 120TL kartıma falan mı yatıracaklar yoksa faturadan mı düşecekler.

Merhaba, eğer taahhütünüz var ise 120 TL'sini karşılıyorlar olay bu fakat bir Netspeed'e de bakın derim alternatif.

O zaman şu an ben dolandırıldım mı? :) TurkNet şifresi yolladılar bana konuşmadan sonra, oraya girip kimlik ön arka olarak yükleyin dediler ve bunu yaptım. Aranan numarayı Google'dan baktığımda TurkNet'in kendi numarasaydı. Bir şey olacağını zannetmiyorum ama.

O zaman şu an ben dolandırıldım mı? :) TurkNet şifresi yolladılar bana konuşmadan sonra, oraya girip kimlik ön arka olarak yükleyin dediler ve bunu yaptım.

Normalde sizi arayıp mail adresi istiyorlar ve o mail adresinde ki belgeleri doldurup kargo ile gönderiyorsunuz. Size verilen şifre ne şifresidir? TurkNet sitesi için kullanılan şifre olabilir mi?

Normalde sizi arayıp mail adresi istiyorlar ve o mail adresinde ki belgeleri doldurup kargo ile gönderiyorsunuz. Size verilen şifre ne şifresidir? TurkNet sitesi için kullanılan şifre olabilir mi?

Bana TurkNet internet sitesine giriş yapabilmek için bir şifre verdiler buraya girip kimliğinizin ön arka olarak yükleyin dediler. Size destek ekibi imza almak için gelecek dediler ve kapattık.

Bana TurkNet internet sitesine giriş yapabilmek için bir şifre verdiler buraya girip kimliğinizin ön arka olarak yükleyin dediler. Size destek ekibi imza almak için gelecek dediler ve kapattık.

Doğru burada bir problem göremiyorum. TurkNet'in kendi sitesine yükleyerek daha basit hallebilmeniz için öyle diyorlar ama birilerinin gelmesi garip geldi ben kendim kayıt yaptırdığımda kargolamıştım. Zaten imza alacaklarsa önlü arkalı kimlik fotoğrafını da alabilirlerdi. TurkNet'i arayın diyeceğim ama onların müşteri hizmetleri yok diye biliyorum. Kayıt oluşturabilirsiniz siteden ve eğer siteye giriş yaptığınızda üyelik ile girebiliyorsanız bir problem olmamalı.

Ben de Türktelekom'dan geçtim. Ne kadar hız alırım sekmesinden ilk denememde 35mbit, bir süre sonra ikinci denememde garip bir şekilde 16mbit çıktı. Başvuru yaparken 16mbit verebiliyoruz dediler 35 olmazsa geçmem dedim ilk başta 35 görmüştüm dedim. 35mbit e 100TL veriyorum şu anda. Geçen meraktan tekrar denedim ne kadar hız alırım uygulamasını, adresimi giriyorum 16mbit alabilirsiniz diyor. Bu uygulamaya güvenmeyin yani. Ben yine de geç derim, taahhüt yok, Türktelekom'da kampanyalı fiyat 135TL falan olması lazım 35mbit + 2 yıl taahhüt. Netspeed de olabilir tavsiye eden çok var.

Hocam başımdan geçen bir olayı anlatayım Türk Telekom kullanıyorduk aradılar bütün bilgilerimizi söylediler sonra dolandırmaya çalıştılar ama bütün bilgilerimizi söyleyince bende güvendim sonra yarın eve gelip sözleşmeyi imzalatacaklardı Türk Telekom'u aradım öyle bir şey yokmuş yani dolandırıcılarmış bu TurkNet'e özel bir şey değil.
İlginç. Bütün firmalar böyle mi gerçekten.

Geri
Yukarı