TurkNet CRC Hatası

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, önceden TTNET kullanıyordum internetimde kopma vesaire yoktu. CRC hatası alıyordum ama hızımı veya pingimi etkilemiyordu. SNR değerim 3'tü ama yine sağlıklı kullanıyordum.
Taahhüt kısa süre önce bitti ve TurkNet firmasına geçtim. ADSL olan hizmetimi VDSL porta geçirttim. Ama dehşet derecede CRC hatası alıyorum hani Steam'dan oyun indirirken 1000'er 1000'er artıyor. Bu internetimi olumsuz etkiliyor. SNR yükseltmek için kararlılık ayarı ile oynadım ama nafile. Yol gösterirseniz çok memnun olurum.

Screenshot_43.png

Mesela bilgisayarı açtım 800.000 CRC vardı foruma gireli 10-15 dakika olmadı daha 847.000 olmuş.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemi resetleyip tekrar kurun. Sorun devam ederse Turknet ile iletişime geçin, hattı kontrol etsinler.
Screenshot_51.png

Modemi sıfırlayıp kurdum. Bunu birkaç kere yaptım. Ayrıca TTNET saha ekibi geldi, sokak tamamıyla ADSL kullanıyor. Size nasıl VDSL veriyorlar şaşırdım dedi bağladı ve gitti.
Önceden ADSL TTNET hizmetimde SNR Margin değeri 3 olmasına rağmen az CRC hatası alıyordum ve bağlantım hep stabildi. Ama şimdi SNR değerini düşürdüğümde önceden de belirttiğim gibi 1000'er 1000'er artıyor.
Daha sonra tekrar kayıt açtım ve TTNET saha ekipleri müşteri kaynaklı dedi.
Şuan kullanıyorum interneti kopma vesaire yok.
Bu CRC hatası 1 saat 30 dakika sonucunda var oldu.

Eki Görüntüle 488563

Modemi sıfırlayıp kurdum. Bunu birkaç kere yaptım. Ayrıca TTNET saha ekibi geldi, sokak tamamıyla ADSL kullanıyor. Size nasıl VDSL veriyorlar şaşırdım dedi bağladı ve gitti.
Önceden ADSL TTNET hizmetimde SNR Margin değeri 3 olmasına rağmen az CRC hatası alıyordum ve bağlantım hep stabildi. Ama şimdi SNR değerini düşürdüğümde önceden de belirttiğim gibi 1000'er 1000'er artıyor.
Daha sonra tekrar kayıt açtım ve TTNET saha ekipleri müşteri kaynaklı dedi.
Şuan kullanıyorum interneti kopma vesaire yok.
Bu CRC hatası 1 saat 30 dakika sonucunda var oldu.
Sorun hala devam ediyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı