TurkNet DSL ışığının yanmaması

Berhan Kanbur

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
İyi günler, kuzenimin evinde hali hazırda Turk Telekom servis sağlayıcılı ev telefonu vardı. TurkNet’e başvurduk.

Hem ev telefonunu taşıdık, hem de internet bağlattık. Direk sinyaller üzerinden aktif olacağı söylendi.

Belgeler ulaştı, kontrol edildi, hizmet aktif oldu fakat DSL ışığı yanmıyor.
2 gün önce arıza kaydı oluşturduk fakat hala çözümlenmedi. TurkNet’in de müşteri temsilcisi yok sadece sesli yanıt sistemiyle işinizi halledebiliyorsunuz. Ne yapmam lazım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer DSL ışığınız yanmıyorsa sorun modeminizde değil, altyapınızda demektir.
Eğer arıza kaydı oluşturduysanız çözümlenmesini beklemenizi tavsiye ederim.
Eğer altyapınızı Türk Telekom sağlıyorsa Türk Telekom'a da arıza kaydı açabilirsiniz.

Demek o TurkNet tuzağına sende düştün geçmiş olsun dostum aynısı bana da oldu. Işık yanmadı günlerce hep oyaladılar. 1 ay onlarla uğraştım Allahtan kapattırdım paramı aldım daha da asla bulaşmam. ADSL ise Türk Telekom, fiber ise Turkcell Superonline öneririm. ADSL'lerin alt yapsını Türk Telekom oluşturuyor ve TurkNet'in arıza kaydı olayına düşersen Turk Telekom bakacak ben oraya da düştüm yani vay haline. Kısacası böyle anlatayım dostum vaktin varken iptal et derim.

@DracheN TurkNet tuzağı derken? Altyapıyı sağlayan Türk Telekom zorluk çıkartıyorsa bunu neden TurkNet'e bağlıyorsunuz? Ben de TurkNet kullanıcısıyım ve bugüne kadar hiç sıkıntısını çekmedim. Hem ankastredeki kabloyu Türk Telekom bağlamadıysa ufak bir tornavidayla kendiniz de bağlayabilirsiniz, şayet ben öyle yaptım. Bu kadar basit bir işlem için aylarca beklemeniz de ayrı bir olay zaten.

@DracheN TurkNet tuzağı derken? Altyapıyı sağlayan Türk Telekom zorluk çıkartıyorsa bunu neden TurkNet'e bağlıyorsunuz? Ben de TurkNet kullanıcısıyım ve bugüne kadar hiç sıkıntısını çekmedim. Hem ankastredeki kabloyu Türk Telekom bağlamadıysa ufak bir tornavidayla kendiniz de bağlayabilirsiniz, şayet ben öyle yaptım. Bu kadar basit bir işlem için aylarca beklemeniz de ayrı bir olay zaten.

@Bayram Şenakar hocam madem şirketsin yapacaksın müşteriyi mağdur etmeyeceksin. Reklamlarda bas bas bağırıyorlar AKK yok, şu yok, bu yok. Ee nerede şimdi hizmet o zaman? Türk Telekom'un zorluk çıkarması onları bağlar, bana söz verdikleri hizmeti sunacaklarına söz veriyorlar ve DSL ışığım yanmadı. Ayrıca kendim elektrikçi çağırıp kablo çektirdim adam buraya sinyal gelmiyor dedi tüm kontrolleri yaptık. Yüz kere arıza kaydı bıraktık. Bana randevu verildi şu saatte şu günde evde olun diye 1 Allahın kulu gelmedi, ben de patladım sabrımın sonuna gelmiştim iade ettim ve kurtuldum. TurkNet'e nasıl bağlanmam gerekir acaba hocam Turkcell Superonline'yi mi arayacağım? Bana hizmet veren servis sağlayıcısını arayacağım tabii ki. Bu da yetmezmiş gibi 1-2 hafta 0 MB kullandığım paketin parasını 2 kez çektiler zorlukla kurtardım paramı 1 ay başım ağrıdı. Sonuç olarak kurtuldum ve sözümün arkasındayım ADSL ise Türk Telekom, fiber ise Turkcell Superonline.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler, kuzenimin evinde hali hazırda Turk Telekom servis sağlayıcılı ev telefonu vardı. TurkNet’e başvurduk.

Hem ev telefonunu taşıdık, hem de internet bağlattık. Direk sinyaller üzerinden aktif olacağı söylendi.

Belgeler ulaştı, kontrol edildi, hizmet aktif oldu fakat DSL ışığı yanmıyor.
2 gün önce arıza kaydı oluşturduk fakat hala çözümlenmedi. TurkNet’in de müşteri temsilcisi yok sadece sesli yanıt sistemiyle işinizi halledebiliyorsunuz. Ne yapmam lazım ?

Telefon çalışıyor mu? Arıza kaydı oluşturmuşsunuz, şu aşamada kaydın çözümlenmesini beklemelisiniz. Süreci hızlandırmak adına Twitter dan yazabilirsiniz.

Demek o TurkNet tuzağına sende düştün geçmiş olsun dostum aynısı bana da oldu. Işık yanmadı günlerce hep oyaladılar. 1 ay onlarla uğraştım Allahtan kapattırdım paramı aldım daha da asla bulaşmam. ADSL ise Türk Telekom, fiber ise Turkcell Superonline öneririm. ADSL'lerin alt yapsını Türk Telekom oluşturuyor ve TurkNet'in arıza kaydı olayına düşersen Turk Telekom bakacak ben oraya da düştüm yani vay haline. Kısacası böyle anlatayım dostum vaktin varken iptal et derim.
Tabii ki öyle sorunlar olabilir ama herkes böyle sorunlar yaşayacak diye bir şey yok. Ben kendi evimde de kullanıyorum, kuzenime de önerdim. Bu gün 12 gibi dsl ışığı yandı ve internete bağlandı. Paket 32Mbps VDSL, 25MBps hız aldık. Gayet iyi bir hız.

Verdiğiniz cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı