Turknet düşük download ve yüksek upload

Mr.Ridrler

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Turknet kullanıcısıyım. Şu an berbat bir şekilde speedtest de 35 ping, 0.5 Download, 7 upload alıyorum. Upload da hiç sıkıntı olmadan nasıl downloadım ve pingim neden bu kadar düşebilir?

Turknet kullanıcısıyım. Şu an berbat bir şekilde speedtest de 35 ping, 0.5 Download, 7 upload alıyorum. Upload da hiç sıkıntı olmadan nasıl downloadım ve pingim neden bu kadar düşebilir?
Modem arayüzündeki hat değerlerinizi bizimle paylaşır mısınız?
Paketini kontrol et, servisi ara ve eğer yayıncılar için olan paketlerden almış olabilir misin acaba?
Alakası yok yayıncılar için paket olsa bile down değeri o kadar düşük olamaz.

Hocam dün gece 5 gibi her şey güzeldi. 1.1.1.1 DNS kullanıyorum ve PC de kablolu bağlantı var.
@@İbrahim Güler

edit: Ayrıca Turknet e kayıt açmıştım otomatik mesaj geliyor sanırım.
Yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. 13.5 in yüzde onunu bile alamıyorum.

Turnet'in yolladığı mesaj;
Arıza kaydı açıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : VDSL2_79M_8192
Upload Çıkış Gücü : 7.5
Download Çıkış Gücü : 13.5
Upload Kapasite Hızı : 30593 kbps
Download Kapasite Hızı : 106703 kbps
Upload Mevcut Hızı : 8192 kbps
Download Mevcut Hızı : 79868 kbps
Upload Noise Margin : 24.3 dB
Upload Attenuation : 8.0 dB
Download Noise Margin : 11.5 dB
DownloadAttenuation : 7.1 dB

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı turknet.PNG
    Ekran Alıntısı turknet.PNG
    42,2 KB · Görüntüleme: 45
  • Ekran Alıntıs2ı.PNG
    Ekran Alıntıs2ı.PNG
    37,6 KB · Görüntüleme: 52
Hocam dün gece 5 gibi her şey güzeldi. 1.1.1.1 DNS kullanıyorum ve PC de kablolu bağlantı var.
@@İbrahim Güler

edit: Ayrıca Turknet e kayıt açmıştım otomatik mesaj geliyor sanırım.
Yanıltıcı olduğunu düşünüyorum. 13.5 in yüzde onunu bile alamıyorum.

Turnet'in yolladığı mesaj;
Arıza kaydı açıldığında Teknik Durum Bilgileri
Hat Fiziksel Durumu : AÇIK
Hat Yönetimsel Durumu : AÇIK
NmsHızProfil : VDSL2_79M_8192
Upload Çıkış Gücü : 7.5
Download Çıkış Gücü : 13.5
Upload Kapasite Hızı : 30593 kbps
Download Kapasite Hızı : 106703 kbps
Upload Mevcut Hızı : 8192 kbps
Download Mevcut Hızı : 79868 kbps
Upload Noise Margin : 24.3 dB
Upload Attenuation : 8.0 dB
Download Noise Margin : 11.5 dB
DownloadAttenuation : 7.1 dB
Hocam telegramda Keenetic kanallarına giriş yapın. Keentic cihazlar bazen Turknet ile sıkıntı çıkarıyor. İ ce ayar yapmanız gerek. Eğer olmazsa ISS kaynaklı olabilir. Hız testini farklı bir cihazda yaparsanız sevinirim.

5Ghz wifi ile de aynı hocam test ettim. Bahsettiğiniz kanalların linki var mı acaba nasıl bulabilirim ince ayarları?

Hocam telegramda Keenetic kanallarına giriş yapın. Keentic cihazlar bazen Turknet ile sıkıntı çıkarıyor. İ ce ayar yapmanız gerek. Eğer olmazsa ISS kaynaklı olabilir. Hız testini farklı bir cihazda yaparsanız sevinirim.

Dostum ben de TurkNet kullanıcısıyım ve aynı sorunu ben de yaşıyorum aylardır. Gündüz 25-30mbps download ve 6-7mbps upload alıyorum ama akşam saat 7'den sonra download 1mbps altına düşüyor ve sabaha kadar sürüyor. Onlarca destek kaydı oluşturdum ama çözemediler. Sen nasıl çözdün Allah aşkına yardım et.

Dostum ben de TurkNet kullanıcısıyım ve aynı sorunu ben de yaşıyorum aylardır. Gündüz 25-30mbps download ve 6-7mbps upload alıyorum ama akşam saat 7'den sonra download 1mbps altına düşüyor ve sabaha kadar sürüyor. Onlarca destek kaydı oluşturdum ama çözemediler. Sen nasıl çözdün Allah aşkına yardım et.
Kanka üzülerek söylüyorum ki düzelmiyor. 1 aydır uğraşıyorum ne kadar yetkili varsa görüştüm çözemediler. Şuan BTK ve CİMER üzerinden işlemlere devam ediyorum. Gelişme olursa buraya eklerim.

Geri
Yukarı