Turknet Düşük Hız Sorunu

biowre1

Hectopat
Daha fazla  
Turknet'e geçtim ilk ay hızım 35 Mbit her şey normaldi 2. ay hızım yarıya indi arıza kaydı bıraktım yer ekipleri falan geldi aşağıdaki portu açtık hız testi yaptık. Aşağıdaki portta bana gösterdikleri hız 35 Mbit yazıyor evde bu hız 17 Mbit'e düşüyor ve packett loss sorunu var. İlk ay hızım 35 Mbit'ti Packet Loss falanda yoktu sorun nerede bir türlü anlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet'e geçtim ilk ay hızım 35 Mbit her şey normaldi 2. ay hızım yarıya indi arıza kaydı bıraktım yer ekipleri falan geldi aşağıdaki portu açtık hız testi yaptık. Aşağıdaki portta bana gösterdikleri hız 35 Mbit yazıyor evde bu hız 17 Mbit'e düşüyor ve packett loss sorunu var. İlk ay hızım 35 Mbit'ti Packet Loss falanda yoktu sorun nerede bir türlü anlamıyorum.
Kablolarda bir sıkıntı olabilir. Ekiplere belirtmenizde fayda var.

Türk Telekom kafasına gire benim hattını değiştirmişti. Türknet bildirdigimde düzelttiler. Sonradan anladık hattın değiştiğini.

İlginçtir oyun indirirken 3.3 bit ile indirebiliyorum SpeedTest'e 15 Mbit çıkıyor dowload. Anlamadım gitti.

fast.com ve diğer sitelerde kırpılma oluyor internette. Asıl hızını Turknet'in sayfasındaki hız testinden alırsın ben genelde 32 alıyorum, Steam ve diğer web sitelerinde sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Büyük ihtimal altyapınızda bir sorun vardır ne bileyim burkulma çatlama vs gibi küçük bir şey sebep oluyor olabilir.

fast.com ve diğer sitelerde kırpılma oluyor internette. Asıl hızını Turknet'in sayfasındaki hız testinden alırsın ben genelde 32 alıyorum, Steam ve diğer web sitelerinde sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Büyük ihtimal altyapınızda bir sorun vardır ne bileyim burkulma çatlama vs gibi küçük bir şey sebep oluyor olabilir.
Senin internette bütün yasaklı sitelere giriyor mu? Benim kı gırıyor. TTNet'te gırmıyordu.

Değer kontrolü yapan kişiler binaya gelen bağlantı noktasına kadar sorun görmüyor ise iç tesisat üzerinde sorun olabilir.
Eğer modeme kadar gelen kablo üzerinde değerler normal ise modemi sıfırlayın ve VDSL mod aktif olduğundan emin olun.
Modem kurulumunu tekrar yaptıktan sonra MAC filtresi ile sadece kullandığınız cihazlara erişim sağlayın.
Modem TV gibi cihazlara bağlıysa eğer İnternet kullanımı yaptıkları zaman ping yükselmesi ve hız düşmesi olabiliyor.

Hız testini aşağıdaki link üzerinden deneyin.
İnternet Hız Testi - İnternet Hızı Ölçme - Hızımı Test Et - TurkNet

Hocam konuyu hortlatıcam ama bendede aynı sorun var nasıl çözdünüz acaba?

merhaba 15 gündür Türknet kullanıcısıyım 100 mbit e kadar bağlantı yapıldı ancak 28 mbit ten yukarı çıkmıyor modem değerlerimi sizlerle paylaşıyorum . yorumlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• türknet.jpg
    türknet.jpg
    148,3 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı