TurkNet fiber hat değerleri nasıl?

• Konuyu başlatan methz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 897

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom fiber getirdi, ben de YAPA altyapısından geçiş yaptım. İnternette sorun vardı, Saha ekibi gelip iç tesisatı düzeltti. Şu anda hat değerleri aşağıdaki gibi ama ne anlama geliyor bilmiyorum. İyi mi acaba? Modem ara yüzünde nedense VDSL2 gösteriyor ama Türk Telekom'dan sorgulama yaptığımda fiber diyordu. Ayrıca VDSL modem kullanıyorum, herhangi bir aparat vs. de takılmadı. Fiber kullanmak için yeni modem veya dönüştürücü gibi bir şey gerekmiyor mu? Bu konuda yardımcı olursanız da sevinirim.
Modem: TD-W9970300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router
Model no: TD-W9970

1641475681610.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiberde hat değerleri olmaz. Şu an VDSL2 kullanıyorsunuz.
Teşekkürler, yeni öğrendim. Ama Türk Telekom'un sitesinden sorgulama yaptığımda aşağıdaki gibi diyor, ne yapmalıyım anlamadım hız açısından memnunum fakat fiber varken VDSL2 kullanmak istemem. (Bu arada Türk Telekom abonesi değilim, hala TurkNet kullanıcısıyım)
VDSL2 kullanıyorsunuz, Türk Telekom'dan altyapı durumunuzu kontrol edin.
1641483160862.png

Alt yapınızı sorgulayınız.
Türk Telekom müşteri çekmek için altyapı isimlerini gizliyor. Hiper, fiber gibi kelime oyunları ile müşterilere yüksek paket satmaya çalışıyor.
Hocam sorgulayınca böyle diyor da anlamadım ki ne ifade ettiğini. Klasik Türk Telekom zaten, alt yapı yenilenirken arayıp 110 TL'ye 2 yıl taahhüt vermeye çalıştılar ve sanki TurkNet'te kalamayacağımı ima edip taahhüt vermezsem 150 TL ödeyeceğimi falan söylediler.
1641483438594.png

Alt yapınız VDSL yani Very High Speed Digital Subscriber Line(Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) mevcut. Max 100Mbps hizmet alabilirsiniz.
tabii bu santral mesafesi kablo kalitesi vb. durumlardan düşecektir.

TurkNet'te kalamayacağımı ima edip taahhüt vermezsem 150 TL ödeyeceğimi falan söylediler.

Türk Telekom yeni çektiği alt yapıda. Diğer ISS abone alımlarına izin vermiyor.
Siz yine TurkNet'den altyapı sorgulayın bakalım hizmet verebiliyorlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alt yapınız VDSL yani Very High Speed Digital Subscriber Line(Çok Yüksek Hızlı Dijital Abone Hattı) mevcut. Max 100Mbps hizmet alabilirsiniz.
tabii bu santral mesafesi kablo kalitesi vb. durumlardan düşecektir.

Türk Telekom yeni çektiği alt yapıda. Diğer ISS abone alımlarına izin vermiyor.
Siz yine TurkNet'den altyapı sorgulayın bakalım hizmet verebiliyorlar mı?
Davet kodu: QPF40QL21RVT kullanarak Arkadaşını getir kampanyası ile 1 Ay siz, 1 Ay ben ücretsiz kullanım hakkı kazanacağız. (ilk faturanız ödedikten sonra geçerli oluyor yani evet 2. ay ücretsiz internet hakkınız olacak.)
Ben zaten şuan TurkNet kullanıyorum.

Anladığım kadarıyla saha dolabına kadar fiberle gelip eve bakır kabloyla geliyor. Benim bunu fiberle değiştirmek için yapabileceğim bir şey yok mu?

Anladığım kadarıyla saha dolabına kadar fiberle gelip eve bakır kabloyla geliyor. Benim bunu fiberle değiştirmek için yapabileceğim bir şey yok mu?

Hocam siz zaten mevcut olan VDSL2 altyapıyı kullanıyorsunuz. TurkNet ile görüşüp fibere geçin.

Merhaba, yaklaşık 1 hafta önce Türk Telekom fiber getirdi, ben de YAPA altyapısından geçiş yaptım. İnternette sorun vardı, Saha ekibi gelip iç tesisatı düzeltti. Şu anda hat değerleri aşağıdaki gibi ama ne anlama geliyor bilmiyorum. İyi mi acaba? Modem ara yüzünde nedense VDSL2 gösteriyor ama Türk Telekom'dan sorgulama yaptığımda fiber diyordu. Ayrıca VDSL modem kullanıyorum, herhangi bir aparat vs. de takılmadı. Fiber kullanmak için yeni modem veya dönüştürücü gibi bir şey gerekmiyor mu? Bu konuda yardımcı olursanız da sevinirim.
Modem: TD-W9970300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router
Model no: TD-W9970

Eki Görüntüle 1262465
Merhabalar, Paket Değişikliği bağlantısı üzerindeki yönergeleri takip edip kampanyanızı değiştirebilir, hizmet görüntüleyemiyorsanız destek kaydı oluşturabilirsiniz.

Geri
Yukarı