TurkNet hat değerleri nasıl?

Tahadied145

Hectopat
Daha fazla  
Hat değerlerim ve santral uzaklığım görüldüğü gibi sizce değerler ne durumda, iyi mi? Bina yaklaşık 20 yıllık ve TurkNet YAPA'dayım. Online işlemler bazen sapıttığı için yapa profilim gözükmemiş fakat oyun modundayım ping düzeyim oldukça iyi durumda.

Dosya Ekleri

• int1.PNG
    int1.PNG
    19,2 KB · Görüntüleme: 68
  • int2.PNG
    int2.PNG
    23,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun modunda SNR değeri 6'ye çektiği için sıkıntı yok.

Ama uzaklığa göre hat zayıflaması bir tık fazla. Tavsiyem elektrikçi yardımı ile ankastreden modeme CAT 6 çekmen. 20 yıllık bina olduğu için telefon hatları eskimiş olabilir.

Oyun modunda SNR değeri 6'ye çektiği için sıkıntı yok.

Ama uzaklığa göre hat zayıflaması bir tık fazla. Tavsiyem elektrikçi yardımı ile ankastreden modeme CAT 6 çekmen. 20 yıllık bina olduğu için telefon hatları eskimiş olabilir.
Evet öyle bir planım var, söz konusu işlemi gerçekleştirirsem 50 mbps düzeylerine ulaşır mıyım acaba? Çünkü 100 mbps paket var bense bunun yaklaşık %35'inden yararlanıyorum hiç de iyi bir oran değil benim için.

Evet öyle bir planım var, söz konusu işlemi gerçekleştirirsem 50 Mbps düzeylerine ulaşır mıyım acaba? Çünkü 100 Mbps paket var bense bunun yaklaşık %35'inden yararlanıyorum hiç de iyi bir oran değil benim için.

Ankastrede ölçüm yapmadan bir şey söylemek zor. TurkNet geçiş yaptığında alman gereken hızı söylüyor. Orada kaç Mbps yazıyordu?

Ankastrede ölçüm yapmadan bir şey söylemek zor. TurkNet geçiş yaptığında alman gereken hızı söylüyor. Orada kaç Mbps yazıyordu?
Geçeli 1.5 2 yıl olduğu için hiç aklımda değil açıkcası fakat şu an sorgulama yaptığımda 100/8 VDSL gösteriyor sistem. Geçiş yaptığımız vakit de bu civarlarda bir hız söylediklerini hatırlıyorum.

Dosya Ekleri

• int3.PNG
    int3.PNG
    40,4 KB · Görüntüleme: 42
Geçeli 1.5 2 yıl olduğu için hiç aklımda değil açıkçası fakat şu an sorgulama yaptığımda 100/8 VDSL gösteriyor sistem. Geçiş yaptığımız vakit de bu civarlarda bir hız söylediklerini hatırlıyorum.
Saha dolabından bahsediyor. Sen YAPA olarak hizmet alıyorsun. Yani santralden evine gelen bakır üzerinden. 450 metreye göre belki 50 Mbps'ye çıkabilir. Ama o kablo yıllardır değişmediyse etkisi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı