TurkNet fiber vadettiği hızı verir mi?

Wi-Fi'de öyle bir derdimin olacağını sanmıyorum. Bilgisayarım kablolu bağlı, bilgisayarda tam hız alsam yeterli. Ayrıca taahhütüm bittiğinde Türk Telekom'a modemi iade edeceğim. TurkNet ücretsiz modem veriyormuş okuduğum kadarıyla, o yeterli olur mu?
Kabloluda sorun olmaz bahsettiğiniz şekilde kullanırsanız, verdikleri modemin kablosuzu kötü.

Turk Telekom altyapısında ücretsiz modem diye bir şey yok. Fiber interneti alıyorsanız ister TT'den direkt alın, ister başka bir ISS'den, ayda 9 TL modem kiralama bedeli ödeyeceksiniz faturaya ek, zorunlu. Turknet dışındaki tüm firmalar bu ücreti alırken Turknet insiyatif kullanıp bu ücreti sizin yerinize TT'ye ödüyor. Tabii bu durum şimdilik geçerli, ileride Turknet de mecbur isteyecek modem kiralama ücretini. Turk Telekom herkesten istiyor çünkü.

TurkNet'ten altyapımı sorguladığımda 100Mbps interneti 85TL'ye alabileceğimi söylüyor. Geçen sene sokağıma fiber döşediler, şu an Türk Telekom'un 16Mbps internetini kullanıyorum ve 86.5TL ödüyorum, aynı paraya TurkNet 100Mbps hız sunuyor. Sizce bu hızı alabilir miyim? TurkNet'e güvenmeli miyim?

Eki Görüntüle 1039225

Ben o fiyata VDSL kullanıyorum. TurkNet. :D Fiber gelmesini bekliyorum.

Geri
Yukarı