TurkNet Hat Değerleri

saidfurkan

Hectopat
Daha fazla  
Eklediğim görselde hat değerlerim yazıyor. Paketim 35Mbps download, 3Mbps upload. Bu dönemde 2X upload olduğu için 6Mbps oldu.
Servis sağlayıcım TürkNet. Daha önce çok destek kaydı açmama rağmen gece saatlerinde internet kopmaları, aşırı ping yükselmesine neden oluyor. Bu değerleri araştırdım fakat pek bir şeyler anlamadım, yardımcı olursanız memnun olurum.
Ayrıca orada yazan maksimum;
73Mbps download.
25Mbps upload.
Bundan 2-3 ay kadar önce sabah sinyalin kopmasıyla destek kaydı açıp sorunun çözülmesiyle bu değerlere düştü. Daha önce bu değerler:
110 Mbps download.
50 Mbps upload olarak yazıyordu.
Acaba portumu mu değiştirdiler? Eğer değiştirilmişse eski portuma dönebilir miyim?

Dosya Ekleri

• IMG_3050.jpg
    IMG_3050.jpg
    87,6 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı 35'lik paketi ben de kullanıyorum TürkNet'te. Son zamanda ben de geceleri kopmalar yaşıyorum. Ağ var ama internet yok görünüyor. Modemi kapatıp açınca düzeliyor. Konunun takibindeyim.

Port vs değişmiyor, sinyal profili değiştiği için o durumda. Yüksek sinyalde hatta kopmalar yaşanıyor demek ki o yüzden kısmışlar, ancak TürkNet yerine Millenicom öneririm birçok arkadaşım kullanıyor ve ben 4 yıllık sorunsuz Superonline kullanıcısı olarak 17 Aralıkta sözleşmem bittiği gibi kullandığım portu direkt Millenicom ekiplerine devredeceğim.

Port vs değişmiyor, sinyal profili değiştiği için o durumda. Yüksek sinyalde hatta kopmalar yaşanıyor demek ki o yüzden kısmışlar, ancak TürkNet yerine Millenicom öneririm birçok arkadaşım kullanıyor ve ben 4 yıllık sorunsuz Superonline kullanıcısı olarak 17 Aralıkta sözleşmem bittiği gibi kullandığım portu direkt Millenicom ekiplerine devredeceğim.

Eski halindeyken 0 sıkıntı yaşıyordum. Yukarıda belirttiğim sabah internetin olmamasından sonraki düşüşte yaşamadığım sıkıntı kalmadı. Az kalsın modemi kıracaktım sinirden. TürkNet yüzünden art arda 3-4 kere modemi kapatıp açmışlığım oldu ama nafile. Gün içinde arada 0, 3Mbps download alıyorum.
Bugün bile 2 defa modemi kapatıp açtım artık. Ve hâlâ 25Mbps hızı göremedim. O internet sinyalinin kesilmesinden sonra çok nadir 30Mbps'e ulaştım. Ondan önce paketim 35'lik olmasına rağmen hız testinde 40-45MBPS hızlarını gördüğüm oluyordu. Şimdi 35I görsem kurban kesecek durumdayım.

Eski halindeyken 0 sıkıntı yaşıyordum. Yukarıda belirttiğim sabah internetin olmamasından sonraki düşüşte yaşamadığım sıkıntı kalmadı. Az kalsın modemi kıracaktım sinirden. TürkNet yüzünden art arda 3-4 kere modemi kapatıp açmışlığım oldu ama nafile. Gün içinde arada 0, 3Mbps download alıyorum.
Bugün bile 2 defa modemi kapatıp açtım artık. Ve hâlâ 25Mbps hızı göremedim. O internet sinyalinin kesilmesinden sonra çok nadir 30Mbps'e ulaştım. Ondan önce paketim 35'lik olmasına rağmen hız testinde 40-45MBPS hızlarını gördüğüm oluyordu. Şimdi 35I görsem kurban kesecek durumdayım.

Kullandığın altyapı yapa mı?

Kullandığın altyapı yapa mı?

Hayır yapa değil. Yapayı geçtim normal fiber de yok. 2 alt apartmanda fiber var. TurkNet altyapı sorguladığımda o binada TurkNet'ten 100Mbps fiber alınabiliyor görünüyor, bizim binada 35, hatta bazı dairelerde 16Mbps görünüyor. Aynı binada 2 farklı seçenek çıkıyor. Geçen sene binanın önüne bir kablo döşediler, TT çalışanlarıydı. Sorduğumda fiber hat döşüyoruz dediler. Bizim bina TT sitesinde VDSL görünüyor. Hatta santralde 2 alt apartmanın önünde. 125 metre uzakta.
burada recevie Power ve transmit Power neden - değerde? Bunlar internetten kayıp yaşamama neden olur mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı