Turknet Haziran Ayına Ait İki Fatura oluşturdu!

McMurphy

Kilopat
TurkNet aboneliğime 13 Mayıs günü başvurdum ve 2 güne internetim bağlandı. O günden bu yana TurkNet'in Türkiye geneli sorunları haricinde bir internet kesintisi olmadı ve hızımı da güzel bir şekilde alarak kullandım. Daha sonra 9 Haziran'da 2 adet fatura oluşturuldu. Bir fatura 39,79 TL Mayıs ayı kısmi faturası şeklinde geldi. Diğer fatura da 96,72 TL Haziran ayı faturası olarak geldi. Bunları aynı gün ödedim. Banka dekontlarını ve TurkNet online işlemlerden indirdiğim faturaların PDF'lerini de sakladım. Ancak 13 Haziran günü online işlemlerden faturalarımı kontrol ettiğimde ödediğim 96,72 TL olan faturanın sistemden silindiğini gördüm. (İyi ki önceden indirmişim. ) Bu da yetmiyorumuş gibi Haziran ayına ait yeni bir fatura oluşturulmuş. Bu faturanın ücreti de 95,99 TL ödenmemiş olarak görünüyordu. Bu aşamadan sonra aynı gün Twitter Destek ekibiyle görüştüm aynı zamanda online işlemlerden teknik desteğe yazdım. Dekont ve faturaları gönderdim. "Ekiplerimiz ilgilenecektir. " Haricinde herhangi bir geri dönüş alamadım.

Şu anda faturaları incelerken bir şeyin farkına vardım ve küplerim tepeme bindi. Fatura üzerinde fatura kesim tarihi 01.06.2019 olarak gözüküyor ve faturanın alt kısmında küçük yazılarla yazılmış bir metin var. Bu metinde "Bu faturanın alındığı tarihten itibaren sekiz gün içerisinde bir itirazda bulunmadığınız takdirde faturayı kabul etmiş sayılırsınız." şeklinde yazılıyor. Ben 1 Haziran'dan 9 Haziran'a neredeyse her gün bana kesilmiş bir faturanın olup olmadığını kontrol ettim. Faturam 9 Haziran'da çıkınca hemen ödedim. Yani anlayacağınız TurkNet faturaya itiraz edilmesin diye faturayı 8 gün sonra gönderiyor. İlk çıkan faturalara zaten itirazım yok ki ödedim. Fazladan kestikleri faturayı da zaten 13 Haziran'da oluşturdular. Acaba bu faturaya itiraz hakkım var mıdır? Teknik desteğe yazmam itiraz sayılır mı?

Çok uzun yazdım mazur görün. Sinirlendiğim için buraya yazmaya karar verdim. Bu aşamadan sonra ne yapabilirim? Kimseden bir cevap alamıyorum.

Çakal Turknet 👿

Bir ara dedim, bunlar Türkiye'de on yıllar önce olması gereken altyapı yarışını canlandırır mı diye düşündüm, sevindim.

Ama bu resmen müşteriyi "Dalak" yerine koymaktır. Başka açıklaması yok.

Çakal Turknet 👿

Bir ara dedim, bunlar Türkiye'de on yıllar önce olması gereken altyapı yarışını canlandırır mı diye düşündüm, sevindim.

Ama bu resmen müşteriyi "Dalak" yerine koymaktır. Başka açıklaması yok.
Takip etmesem böyle yaptıklarını fark edemeyecektim. Tamam hadi 8 gün sonra itiraz etmeden ödüyorum. İkinci fatura çıkarmak ne demek?

Türknet ön ödemeli bir sistemdir ve ilk fatura iki tane gelir. Faturanın biri interneti kullanmaya başladığınız tarihten ay başlangıcına kadar olan sürenin faturası, diğeri ise bir sonraki ayın faturasıdır. Buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz. İlk Faturam Neden Yüksek Geldi ( Neden iki fatura geldi? ) - TurkNet İlk Yardım
TurkNet ön ödemeli çalıştığı için ilk başvuruda 2 fatura geliyor. Zaten bu durum sözleşmede yazıyordu, okumadınız mı ?
Hayır yanlış anlıyorsunuz ya da ben anlatamadım. Mayıs(Kısmi) ve Haziran faturası dediğiniz gibi ödedim. Turknet şuanda bana üçüncü faturayı çıkarmış oluyor.

Tüketici Hakem Heyeti sizin için en iyi yol olarak gözüküyor 95TL az para değil ki 5 kuruş olsa bile hakkınızı savunmalısınız.

Hayır yanlış anlıyorsunuz ya da ben anlatamadım. Mayıs(Kısmi) ve Haziran faturası dediğiniz gibi ödedim. Turknet şuanda bana üçüncü faturayı çıkarmış oluyor.
Hemen teknik desteğe yazın Online İşlemler Merkezi'nden. Düzeltirler diye tahmin ediyorum. Kusura bakmayın ben tam olarak anlamadım galiba ya da bir kısmı atlamış olabilirim. Diğer malum büyük forumda Türknet destek yetkilisinin hesabı var. İsterseniz bir de oradan yazın. Bu tarz konularda ciddi anlamda yardımcı oluyor forumdan.

Tüketici Hakem Heyeti sizin için en iyi yol olarak gözüküyor 95TL az para değil ki 5 kuruş olsa bile hakkınızı savunmalısınız.
Peki türknet kendi bu durumu çözmezse tüketici hakem heyetine başvurmadan önce 95 TL yi ödemeli miyim? Çünkü bu sefer gecikme faizide uygulayabilir. BTK'ya başvurmak gerekir mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı