TurkNet Hız Değişikliğinde Kesilme Oluyor mu?

KaanYusuf

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 Gaming X V2
Gainward Ghost 4060Ti 8GB
GSKILL RipJaws 8+8 3600MHZ Ram
Ryzen 5600X
Arkadaşım TurkNet kullanıyor. Altyapısı 100 destekliyor ama paketi 35Mbps. 100'lük pakete geçiş yapacak Online işlemler üzerinden fakat bu süreç içerisinde kesilme oluyor mu, biliyor musunuz?

Paket değişikliğinde normal şartlar altında en fazla 15 dakika boyunca kesinti yaşanır.

Paket değişikliğinde normal şartlar altında en fazla 15 dakika boyunca kesinti yaşanır.

100Mbps gösteriyor biz mesaj attığımızda en fazla 50 ila 65 arası alırsınız diyor adam dolandırma mı bu doğruyu mu söylüyorlar?

100Mbps gösteriyor biz mesaj attığımızda en fazla 50 ila 65 arası alırsınız diyor adam dolandırma mı bu doğruyu mu söylüyorlar?
Saha dolabına uzaksanız normal. Müşteri hizmetleri sizi dolandırmaz.

Saha dolabına uzaksanız normal. Müşteri hizmetleri sizi dolandırmaz.

7 metre gözüküyor NetSpeed'in sitesinde.
Bu TurkNet'in sitesinde.

1630111090800.png

Bu da NetSpeed'in sitesinden altyapı testi.

1630111186216.png

Bende de aynı durum söz konusuydu. Yeni yapılan bir çalışma sonrası yeni bir dolap takılmış ama sen eski dolaba baglisin galiba. Ondan dolayı böyle gözüküyor. Geçiş yapabilirsin yüksek pakete maksimum 5 10 dk kesinti olur. Ben yaptığımda 1 dakika bile sürmedi. Üstte bir arkadaş yanlış bilgilendirmis 1-2 gün seklinde.

7 metre gözüküyor NetSpeed'in sitesinde.
7 metre diyorsa senin o saha dolabını görebilmen lazım zaten. Evin yakınında Tip-7 vb. bir saha dolabı mevcut mu?

Oradaki kişiler panel üzerinden kontrol ettiği için bir sorun ya da port durumuna göre de bilgi veriyor olabilirler. Adam sizi niye daha fazla para kazanacakları yerde düşük paket önersin. Neden 100Mbps alamadığını müşteri hizmetlerini arayarak bir sorun, illa ki bir sebebi vardır.

Kardeşim cevap vermeleri manasında 1 2 gün sürüyor o yüzden dedim 1 2 gün sürebilir diye benim kullandığım firmada müşteri hizmetleri 2 gün içinde aramışlardı yetkili arkadaşlar ondan dolayı normalde 10 dakika sürdü.

Kardeşim cevap vermeleri manasında 1 2 gün sürüyor o yüzden dedim 1 2 gün sürebilir diye benim kullandığım firmada müşteri hizmetleri 2 gün içinde aramışlardı yetkili arkadaşlar ondan dolayı normalde 10 dakika sürdü.
Bilmiyorum bende 3 ay önce yaptım direk sol menüden paketler üzerinden yukselte bastım direk onay vs istemediler aramadilar da yükseltirler bende ondan dolayi dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı