TurkNet internet çok dalgalanıyor

Kablosuz olarak 100MBPS hızı almak için 5GHz frekansına bağlanmanız gerekir. 2.4GHz frekansından en fazla 50MBPS alabilirsiniz o da dediğiniz gibi dalgalı olur. Ben kablolu bağlanamadığım için 5GHz destekli Wi-Fi adaptör almıştım ama modemim de 5GHz destekliyordu.
Laptopumda 5ghz var ama modemde yok, bu adaptörü nereye takacağım?

Birkaç şey daha denedim bir nebze faydalı olduğunu düşündüğüm şunları paylaşayım:
  1. Modem ayarlarından ülke ayarının TR olması gerekiyor
  2. 2.4 Ghz modemler için uygun bant aralığı 20 Mhz (otomatik ayarda 40 seçiyor)
    • Kesilme olmadığı sürece çıkış gücü 100
  3. Channel kontrolü ile boş bir kanal bulmak.
  4. Kablosuz modu 802.11 B/G/N mixed olmalı.
  5. Bir de windows ayarlarından network reset attım.
Tüm problemler çözüldü gibi bu ayarlarla
______________WiFi________________________Kablolu________
kablosuz.jpg
kablolu.jpg

Sevgili arkadaşlar,
Modem bağlantımın sürekli gelip gitmesi (internet ışığının günde 20'ye yakın defa sönmesi ve benim modemi açıp kapatınca problemin geçmesi) üzerine modeme baştan hızlı kurulum yaptım. Daha sonrasında internetim çok dalgalanmaya başladı. En boş kanaldayım ve 2.4GHz modeme sahibim. Aşağıda kablolu (stabil ve 90Mbps) ve kablosuz (dalgalı ve maksimum 50Mbps) bağlandığımdaki hızları görebilirsiniz. Kablosuz bağlantımı stabilize edebilmem için tavsiyelerinizi duymak isterim. Bu arada router hemen yanımda ve arada bir engel yok.
Router: D-link DSL-224.
ISS: TurkNet VDSL.
_________wi-fi _______________________kablolu____________.
Eki Görüntüle 765887Eki Görüntüle 765889

Hocam şu anda aynı sorunları bende yaşıyorum. Pandemi dolayısıyla sıkıntılar yaşanıyor. 33 alırken bir anda 12'lere düşüyor.

Hocam öncelikle aramıza hoş geldin, bu sorunu son 1 aydır yaşayan insanlar var ne yazık ki bende onlardan biriyim. Ne kadar destek ticketı da açsak bir türlü çözemediler. Bu gidişle de çözüleceğini sanmıyorum.

Hocam öncelikle aramıza hoş geldin, bu sorunu son 1 aydır yaşayan insanlar var ne yazık ki bende onlardan biriyim. Ne kadar destek ticketı da açsak bir türlü çözemediler. Bu gidişle de çözüleceğini sanmıyorum.
Çok teşekkürler, ama sanırım benim problemim gerçekten benden kaynaklı. Çünkü kablo ile çok stabil bağlantı alıyorum.

Geri
Yukarı