TurkNet modem düzgün kurulmadığından internet dalgalanıyor

Daha fazla  
Merhaba daireme ilk defa fiber internet bağlattım. Sorun şu ki gelen ekipler modemi dış kapıdan içeriye atıp kaçmış gibi bir kurulum yaptılar. (ben evde yoktum kardeşim kurulum yapılırken başındaydı).

Şu an bir işime yaramıyor. Ve 600 TL'de kurulum ücreti alındı. İşime yaramadığı halde bu parayı ödemek zorunda mıyım? Ek olarak bağlanalı 2 gün olmasına rağmen dalgalı bir internet var.

Hız testine baktığımda farklı farklı değerler çıkıyor. Upload istediğim gibi hatta daha bile yüksek fakat download hızım çok değişiyor. Bazen sayfalar dahi zor açılıyor. Bu konuyla ilgili destek sağlayabilecek bir arkadaşımız var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum sırasında başında olmamanız kurulum ekibinin sıkıntısı değil. Nereye kurdurmak istediğinizi orada bulunmazsanız nereden bilebilirler, bütün firmaların kurulum ekibi modemi kapının yanına kurar standart olarak zaten o yüzden ödemeniz mantıklı tabi ki hakkınızı arayıp tekrar destek isteyin. İnternetinizdeki dalgalanma ilginç hız testini kablo bağlayıp mı yaptınız ?

Hemen teknik ekip geri döndü. Modem güncellemesi yaptılar. Ek olarak modemi odaya taşımak için ekip gönderileceği söylendi.

İnternetinizdeki dalgalanma ilginç hız testini kablo bağlayıp mı yaptınız ?
Kablo hiç bağlamadım notebook ile baktığımda değişiklik gösteriyor.

Hemen teknik ekip geri döndü. Modem güncellemesi yaptılar. Ek olarak modemi odaya taşımak için ekip gönderileceği söylendi.

Kablo hiç bağlamadım notebook ile baktığımda değişiklik gösteriyor.
Sorununuz çözüldüğüne sevindim. Hız testi konusunda ise hız testini kablolu yapmanız lazım zaten kablosuz hız testinde hız dalgalanması gayet normal.

Sorununuz çözüldüğüne sevindim. Hız testi konusunda ise hız testini kablolu yapmanız lazım zaten kablosuz hız testinde hız dalgalanması gayet normal.
Ama bak gariptir ki bu halde hız testi yapmama rağmen 25 falan upload veriyor. Oysa ki vaat edilen 20 Mbps idi. Fakat dediğim gibi download da 116 oluyor bazenleri ama bazen de 5 Mbps'lere kadar geriliyor.

Verdikleri modem ne en sağlıklısı kablo ile test yapmak Türk Telekom fiber altyapısından hizmet alıyorsun sanırım.

Fiber olduğu için aldığın hız vaadedilenden fazla çıkabiliyor.

Verdikleri modem ne en sağlıklısı kablo ile test yapmak Türk Telekom fiber altyapısından hizmet alıyorsun sanırım.

Fiber olduğu için aldığın hız vaadedilenden fazla çıkabiliyor.
Hocam eminim hız mevzusu düzelecektir. Tek temennim şuan gelip modemin yerini değiştirmeleri başka bir şey değil. Mutlaka arayacağız diyolar süreci takip ediyorlar görebiliyorum. En kısa zamanda dönerler umarım.

Geri
Yukarı