Çözüldü TurkNet internet gidip geldikten sonra ping artışı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Bir ara elektrikler gidip geldi ve sebepsizce oyunlardaki pingim 20 civarı arttı. Samsun sunucusuna 5-6 ping ile bağlanırken şu an 18 Ping'den aşağısını alamıyorum. Çözümü nedir bunun?

Çözüm
Online işlemlerden hattınızı resetleyin.
En son onu denediğimde sıfırlama falan yollamıyordu da denerim bir.
Hattını ilk önce intervalled yaptır sonra tekrar FastPath yaptır belki düzelir.
Bunu hangi birime nasıl anlatmam gerek? Çoğu müşteri hizmetleri İnterleave ve Fastpath modunu bilmiyor çünkü.

2 saate oturur dediler ama hiçbir gelişme falan yok. Pingim halen aynı. Ne yapmalıyım? Boş yere yüksek ping alıyorum.

TürkNet'e yazıp arandıktan 1 saat sonra falan pat diye düzeldi. Kaydı kapattık. Yardım eden herkese teşekkürler. Ben bir tık ayar olduğum için aceleye getirmişim işi.
Bir ara elektrikler gidip geldi ve sebepsizce oyunlardaki pingim 20 civarı arttı. Samsun sunucusuna 5-6 ping ile bağlanırken şu an 18 Ping'den aşağısını alamıyorum. Çözümü nedir bunun?

Servis sağlayıcınıza bu durumu bildirmeniz gerekir onlar arıza kaydı açıp ekip yönlendiricekler eğer sıkıntı kablo ile alakalıysa

İnternet gittiğinde yakındaki santralden kopup uzak bir santrale bağlanmış olması muhtemel, TurkNet müşteri hizmetleri üzerinden santral değiştirebilirsin veya modeme reset atarak en yakın santrale bağlanmasını umut edebilirsin. Onun dışında TurkNet müşteri hizmetleri üzerinden ticket açabilirsin.

DSL modun FastPath mi intervalled mi ondan kaynaklıdır muhtemelen.
Keenetic'de halen fast tarafında görünüyor ama emin değilim.

İnternet gittiğinde yakındaki santralden kopup uzak bir santrale bağlanmış olması muhtemel, TurkNet müşteri hizmetleri üzerinden santral değiştirebilirsin veya modeme reset atarak en yakın santrale bağlanmasını umut edebilirsin. Onun dışında TurkNet müşteri hizmetleri üzerinden ticket açabilirsin.
Santral aynı. Aldığım hız da.

Sunucuda bir sıkıntı olabilir mi acaba?
Hayır. 3 ayrı oyunda ping yükselmesi mevcut. LoL TR için 17 pingim 30'a çıktı. Genshin Impact oyununda 51 ping'den 71'e çıktı.

Test ettim ve en yakın sunucuya 6-7 ping alırken şu an 18-19 ping alıyorum ve kablodayım.

Son düzenleme:
Keenetic'de halen Fast tarafında görünüyor ama emin değilim.

Santral aynı. Aldığım hız da.

Hayır. 3 ayrı oyunda ping yükselmesi mevcut. LoL TR için 17 pingim 30'a çıktı. Genshin Impact oyununda 51 Ping'den 71'e çıktı.

Dediğim gibi TurkNet ile konuşmanızı öneririm

Dediğim gibi TurkNet ile konuşmanızı öneririm
Yazdım bakalım nasıl dönecekler. Sorun yok deyip üstünü kapatmazlarsa iyi olur yoksa işim var.

Hemen aradılar güncelleme gönderdiler ama halen pingimde azalma yok. Ne oldu hattıma aniden?

Son düzenleme:
Yazdım bakalım nasıl dönecekler. Sorun yok deyip üstünü kapatmazlarsa iyi olur yoksa işim var.

Hemen aradılar güncelleme gönderdiler ama halen pingimde azalma yok. Ne oldu hattıma aniden?

Online işlemlerden hattınızı resetleyin.

Hattını ilk önce intervalled yaptır sonra tekrar FastPath yaptır belki düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı