TurkNet IPv6 Nasıl Geçilir?

Bende bugün itibari ile ipv6'ya geçiş yaptım, modem ara yüzünden aktif ettim ve şuan ipv4 ve ipv6 olarak kullanıyorum, şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Bence yavaş yavaş değil de hızlı bir şekilde ipv6 ya geçip artık ipv4 den kurtulmamız lazım Recep beyinde dediği gibi. Tek yapmanız Türknet Destek bölümünden ipv6 kaydı açmanız ve sonrasın da zaten atama yapıldığında size bilgi veriyorlar, sizin yapmanız gereken şey ise modem marka modelinize göre ipv6 yı modeminizden aktif etmeniz o kadar.

Modem olarak da kendi satın aldığım Keenetic AC 1200 kullanıyorum.

Bende bugün itibari ile ipv6'ya geçiş yaptım, modem ara yüzünden aktif ettim ve şuan ipv4 ve ipv6 olarak kullanıyorum, şuana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bence yavaş yavaş değil de hızlı bir şekilde ipv6 ya geçip artık ipv4 den kurtulmamız lazım Recep beyinde dediği gibi. Tek yapmanız Türknet Destek bölümünden ipv6 kaydı açmanız o kadar, sonrasın da zaten atama yapıldığında size bilgi veriyorlar, sizin yapmanız gereken şey ise modem marka modelinize göre ipv6 yı modeminizden aktif etmeniz o kadar.
IPv6 tanımlandı modem arayüzünde görünmesine rağmen testlerde görünmüyor sizde görünüyor mu?

Modem arayüzünde görünüyor ama testlerde görünmüyor ne saçma şey.

Bende sorun çıkmadı ve sadece modem içinden ipv6 tikini işaretledim kendiliğinden aktif oldu, Belki modem uyumsuzluğu vardır onu bir araştırın derim. Ya da modeminizin de güncellemelerini tam yapın hatta ipv6 bende yüklü değildi, uygulamalardan kendim indirdim ve sorunsuz kullanıyorum .Keenetic modemim var.

Ve nperf sitesinden hem ipv6 hem de ipv4 olarak speedtest yapabiliyorum, diğer sitelerde de ipv6 mı sorunsuz görüyor.
IPv6 tanımlandı modem arayüzünde görünmesine rağmen testlerde görünmüyor sizde görünüyor mu?

Evet testlerini de yaptım hiç bir sorun yok görünüyor her yerde nperf sitesinde bile ipv6 ve ipv4 olarak hız testide yapabiliyorum.

Bende sorun çıkmadı ve sadece modem içinden ipv6 tikini işaretledim kendiliğinden aktif oldu, Belki modem uyumsuzluğu vardır onu bir araştırın derim. Ya da modeminizin de güncellemelerini tam yapın hatta ipv6 bende yüklü değildi, uygulamalardan kendim indirdim ve sorunsuz kullanıyorum .Keenetic modemim var.

Ve nperf sitesinden hem ipv6 hem de ipv4 olarak speedtest yapabiliyorum, diğer sitelerde de ipv6 mı sorunsuz görüyor.

Evet testlerini de yaptım hiç bir sorun yok görünüyor her yerde nperf sitesinde bile ipv6 ve ipv4 olarak hız testide yapabiliyorum.
Vatan bilgisayardan aldığım Zyxel VMG3625-T50B modemi kullanıyorum.

Bana atadılar ancak modem uyumsuzluğum var. En yakın zamanda değiştireceğim modemi.
Modem önerisi için açtınız konuyu gördüm. Normalde ben de yeni modem almayı düşünüyorum ancak çekim sorunu için bile almazken IPv6 için almak saçma geliyor, hele ki stabil olduğundan emin değilken.

Peki, tanımlandığına dair e-posta geldi mi yoksa destek kaydına gelen mesajdan mi anladınız? Bir de Keenetic AC 1200 diye model bulamadım, Extra falan mı?

Modem önerisi için açtınız konuyu gördüm. Normalde ben de yeni modem almayı düşünüyorum ancak çekim sorunu için bile almazken IPv6 için almak saçma geliyor, hele ki stabil olduğundan emin değilken.

Peki, tanımlandığına dair e-posta geldi mi yoksa destek kaydına gelen mesajdan mi anladınız? Bir de Keenetic AC 1200 diye model bulamadım, Extra falan mı?

Hem telefonuma mesaj atmışlar bugün hem de destek kaydımdan mesaj göndermişler, Bende modem ara yüzünden ipv6 aktif ettim modeme res attım şuan sorun yok.

Evet modem Keenetic Extra DSL AC 1200 olarak geçiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı