TurkNet IPv6 Nasıl Geçilir?

Modem önerisi için açtınız konuyu gördüm. Normalde ben de yeni modem almayı düşünüyorum ancak çekim sorunu için bile almazken IPv6 için almak saçma geliyor, hele ki stabil olduğundan emin değilken.

Peki, tanımlandığına dair e-posta geldi mi yoksa destek kaydına gelen mesajdan mi anladınız? Bir de Keenetic AC 1200 diye model bulamadım, Extra falan mı?
Destek kaydından bildirim geldi. Keenetic'in Giga-Extra DSL vb. gibi bir çok modeli var.
Hangi modemi almayı düşünüyorsun?
Keenetic, Xioami Mi Router 4A Gigabit Version, HUAWEI WiFi AX3 Quad-Core ve TP-Link Archer C80 önerileri geldi. Hepsini alasım var 😂

Son düzenleme:
49992100 nolu destek kaydında bende talep ettim IPv6'yı bakalım, buradaki üyelere talep halinde vermişler banada vermeleri lazım. @500498
Hocam merhabalar. Dün akşam talep oluşturdum sabaha arayıp tanımladıklarını söylediler. Fakat IPV6 test sitelerinde de Nperf testlerinde de IPV6 desteklenmemektedir yazıyor. Modem konusunda tüm ayarları doğru yaptığıma eminim. Çünkü aynı marka model modem kullanan bir arkadaş TurNet forumda yaptığı ayarları ve nasıl yapılacağını paylaşmış. Ona göre bende yaptım. Fakat TurkNet tanımlama yapmasına rağmen halen aktifleşmedi garip bir durum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-28 142217.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-28 142217.png
    31,3 KB · Görüntüleme: 56
49992100 nolu destek kaydında bende talep ettim IPv6'yı bakalım, buradaki üyelere talep halinde vermişler banada vermeleri lazım. @500498

Artık her müşteriye veriyorlar, isteyip de alamayan görmedim ben daha. Bu hizmeti veren ilk ISP olduğu için Türknet başlangıçta sadece belli miktarda vermiş sanırım ama şuan alt yapıları tamamen uygun her isteyen müşterisini atıyor ipv6'yı :)

Artık her müşteriye veriyorlar, isteyip de alamayan görmedim ben daha. Bu hizmeti veren ilk ISP olduğu için Türknet başlangıçta sadece belli miktarda vermiş sanırım ama şuan alt yapıları tamamen uygun her isteyen müşterisini atıyor ipv6'yı :)
Beta testleri tanımlandı. İsteyen geçişini yapabilir. ABD IPv6 kullanım oranı %46 falandı en son.

Hocam merhabalar. Dün akşam talep oluşturdum sabaha arayıp tanımladıklarını söylediler. Fakat IPV6 test sitelerinde de Nperf testlerinde de IPV6 desteklenmemektedir yazıyor. Modem konusunda tüm ayarları doğru yaptığıma eminim. Çünkü aynı marka model modem kullanan bir arkadaş TurNet forumda yaptığı ayarları ve nasıl yapılacağını paylaşmış. Ona göre bende yaptım. Fakat TurkNet tanımlama yapmasına rağmen halen aktifleşmedi garip bir durum.
Aynı sorun bendede var. Zyxel VMG3625-T50B modem kullanıyorum, IPv6 tanımlandı ayarları yapmama rağmen testlerde görünmüyor.

@Yiğit Gençer

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı