TurkNet kablo çekiyor mu?

Barney28

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün Superonline'ın yavaş internetinden dolayı TurkNet'e geçtim. Şimdi birkaç sorum var. Öncelikle, dışarıdan modeme gelen kablo CAT-3 olduğu için düşük bir hız sunuyor. Gelen kurulum ekibi CAT-6 kablo çekebilir mi? En sağdaki kablo, dışarıdan modeme gelen kablodur. Bir diğer sorum; Daha önce Superonline'a geçtiğimde, altyapımın maksimum 50 Mbps desteklediğini söylemişlerdi. TurkNet ise altyapımın 1000 Mbps desteklediğini söylüyor. Hangisi doğru? TurkNet'e geçtiğimde kesin olarak 1000 Mbps alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-20 saat 20.25.28_7c3dfbcc.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-20 saat 20.25.28_7c3dfbcc.jpg
    145,9 KB · Görüntüleme: 27
Turknet ile Superonline altyapıları aynı değil, Turknetin kendi kullandığı gigafiber için ayrı bir kutu takıp kablo çekiyorlar bu yüzden Superonline altyapısı 50 destekliyorsa Turknet 1000 destekleyebilir eğer gigafiber çekildiyse.
Buradan sorgulama yapabilirsiniz.

Cat-6 kablosunu onlar sağlamıyor diye biliyorum kendiniz almanız gerekiyor , ama eğer modem kurulumuna geliyorlarsa muhtemelen cat-6 kablosu getirebilirler.

Arkadaşlar, bugün Superonline'ın yavaş internetinden dolayı TurkNet'e geçtim. Şimdi birkaç sorum var. Öncelikle, dışarıdan modeme gelen kablo CAT-3 olduğu için düşük bir hız sunuyor. Gelen kurulum ekibi CAT-6 kablo çekebilir mi? En sağdaki kablo, dışarıdan modeme gelen kablodur. Bir diğer sorum; Daha önce Superonline'a geçtiğimde, altyapımın maksimum 50 Mbps desteklediğini söylemişlerdi. TurkNet ise altyapımın 1000 Mbps desteklediğini söylüyor. Hangisi doğru? TurkNet'e geçtiğimde kesin olarak 1000 Mbps alabilir miyim?

Hiçbir ISS servis personeli, evinize kadar ya da ankastre kablosu çekmez. Çünkü ev ya da bina içi tesisat kat malikini ilgilendiren bir sorundur.

Arkadaşlar, bugün Superonline'ın yavaş internetinden dolayı TurkNet'e geçtim. Şimdi birkaç sorum var. Öncelikle, dışarıdan modeme gelen kablo CAT-3 olduğu için düşük bir hız sunuyor. Gelen kurulum ekibi CAT-6 kablo çekebilir mi? En sağdaki kablo, dışarıdan modeme gelen kablodur. Bir diğer sorum; daha önce Superonline'a geçtiğimde, altyapımın maksimum 50 Mbps desteklediğini söylemişlerdi. TurkNet ise altyapımın 1000 Mbps desteklediğini söylüyor. Hangisi doğru? TurkNet'e geçtiğimde kesin olarak 1000 Mbps alabilir miyim?

TurkNet kendi altyapısını kullandığı için diğer firmalardan 1000MBPS göremezsiniz. Ama TurkNet'ten kullanabilirsiniz. Ayrıca fibere geçerseniz zaten modemdeki en sağdaki kabloyu kullanmayacaksınız. Ayrıca CAT6 çekme işini elektrikçi yapar genelde.

TurkNet ile Superonline altyapıları aynı değil, TurkNet'in kendi kullandığı GigaFiber için ayrı bir kutu takıp kablo çekiyorlar bu yüzden Superonline altyapısı 50 destekliyorsa TurkNet 1000 destekleyebilir eğer GigaFiber çekildiyse.
Buradan sorgulama yapabilirsiniz.

CAT-6 kablosunu onlar sağlamıyor diye biliyorum kendiniz almanız gerekiyor, ama eğer modem kurulumuna geliyorlarsa muhtemelen CAT-6 kablosu getirebilirler.

Şimdi Sorgulama yaptığımda 1000 Mbps desteklendiği yazıyordu. Ayrıca, arayıp konuştuğumda da aynı şey söylendi. Bunun haricinde, apartmanımda TurkNet kutusu var. Bu, giga fiber desteklendiğini gösterir değil mi?

TurkNet kendi altyapısını kullandığı için diğer firmalardan 1000MBPS göremezsiniz. Ama TurkNet'ten kullanabilirsiniz. Ayrıca fibere geçerseniz zaten modemdeki en sağdaki kabloyu kullanmayacaksınız. Ayrıca CAT6 çekme işini elektrikçi yapar genelde.

Peki gene bu modemi kullanmaya devam edebilir miyim yoksa modemin de değişmesi gerekiyor mu CAT 6 için.

Yeni konular

Geri
Yukarı