TurkNet Kablolu 75 Mbps, Kablosuz 2 Mbps Hız Veriyor

ffi

Hectopat
Türk Telekom'da 24 Mbit kablolu; 22 Mbit kablosuz hız alıyordum.

TürkNet'e geçtim kablolu 75 Mbit; kablosuz 2 Mbit hız alıyorum. (1 hafta oldu geçeli)

Tüm kontrolleri yaptım. (Modeme bağlı cihaz kontrolü, güncellemeler, modemin yanında test vs.)

Sorunun TürkNet'e geçtikten sonra olduğundan eminim. Benden kaynaklı olmayan bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. (1 haftadır laptop, telefon, televizyon hızım hiç artmadı.)

Sorun ne olabilir?

Modem değerleri ektedir.

modem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir modem ile deneme şansınız var mı?
Maalesef şu anda yok. Türknet 75 mbit hız ile alakalı sıkıntı olabileceğini söylemişti. Çünkü en fazla alabileceğim değer olduğu için kopmalar ya da olumsuz durumlar olabilir demişlerdi. Yarın 35 mbite düşürüp deneyeceğim hızımı.
EK: Aynı hatta 4 yıl Türk Telekom kullandım. Hiç böyle bir sıkıntım olmadı. Kablolu ve kablosuz hızım neredeyse birbirine yakındı.

Dostum kablosuz ve kablolu hızını internet sağlayıcısına bağlayamazsın böyle bir şey mümkün değil, modeme gelen hız sabittir. Sorun ya bağlandığın cihazda ya da modemde.

Kabloluda sorun yokken kablosuzda sıkıntı yaşanıyorsa bu durumla ISS'nin ne gibi bir bağlantısı olabilir? Modem/routerınızın WiFi'ında sorun varsa bu durum tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Artık bizim milletin biraz bilinçlenmesi gerek, WiFi sorunu yaşayıp ISS'ye bağlayamazsınız.

Değerlerde sorun yok. Sorun olsa zaten kabloludan da bu hızları alamazdınız. Santrale çok yakınsınız, SNR değeri de sınır olan 8.2 üzerinde. Hızınızı düşürmeyin.

Farklı bir modem veya router ile deneyin.

Kabloluda sorun yokken kablosuzda sıkıntı yaşanıyorsa bu durumla ISS'nin ne gibi bir bağlantısı olabilir? Modem/routerınızın WiFi'ında sorun varsa bu durum tamamen sizin sorumluluğunuzdadır. Artık bizim milletin biraz bilinçlenmesi gerek, WiFi sorunu yaşayıp ISS'ye bağlayamazsınız.

Değerlerde sorun yok. Sorun olsa zaten kabloludan da bu hızları alamazdınız. Santrale çok yakınsınız, SNR değeri de sınır olan 8.2 üzerinde. Hızınızı düşürmeyin.

Evet kesinlikle bilinçleniyoruz şu anda öğrenerek.
Eski internet sağlayıcı da hızın sabit olması beni şüpheye soktu.
Farklı bir modem ile deneyeceğim. Teşekkürler.
Dostum kablosuz ve kablolu hızını internet sağlayıcısına bağlayamazsın böyle bir şey mümkün değil, modeme gelen hız sabittir. Sorun ya bağlandığın cihazda ya da modemde.

Maalesef farklı modemlerde de hızım yine çok düşük seviyelerde. Şimdi detaylı sürekli test yapıyorum. Ortalama 10 mbit hız alıyorum. Ama kablolu 75 mbit alıyorum. İki modemde 10 civarı hız aldım. Gün içinde 2'den 10'a çıkması neye bağlı olabilir? Modemleri etkileyen bir durum olabilir mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı