TurkNet Kurulum için Aramıyor

Fakur

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisliği öğrencisi
Merhabalar. 17 Ekim pazar gunu TurkNet'e başvurdum, 20'sinde kurye geldi, 21'inde belgelerim kabul edildi. Kurulum için ayın 24 üne kadar bekledim ancak kimse aramadı. 25'inde beni arayıp ekipler sizi arayıp ulasamamislar dediler ki boyle bir durum mümkün degil. Telefonumu hiç yanimdan ayirmadim. 25'inde tekrar başvuru yapmışlar Türk telekoma. Dun tekrar aradim bugün aranirsiniz dediler ve aramadilar. Bugün de buyuk ihtimal aramiyacaklar. Bu aptal sirketin kurulum yapmasi için ne yapmam lazım? Altyapi fiber bu arada evimin icine kadar fiber getirdiler konektoru falan da takili hiçbir sikinti olmamali yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Turknet ekipleri gelmiyor. Türktelekom ekipleri gelip modemi kuracaklar. Onlarda baya nazlı nazlı iş görüyorlar. Benim o kadar tanıdığım olmasına rağmen 1 hafatada zor kurulum yaptılar. Eğer elinizde WAN girişli bir modem var ise ve gpon bağlı ise modemi siz takıp kullanmaya başlayın ama GPON takılı değilse bekleyeceksiniz

Turknet ekipleri gelmiyor. Türktelekom ekipleri gelip modemi kuracaklar. Onlarda baya nazlı nazlı iş görüyorlar. Benim o kadar tanıdığım olmasına rağmen 1 hafatada zor kurulum yaptılar. Eğer elinizde WAN girişli bir modem var ise ve gpon bağlı ise modemi siz takıp kullanmaya başlayın ama GPON takılı değilse bekleyeceksiniz
Yok hocam ne modem var ne de gpon cihazı 4 senedir fiber bekliyodum eski evdeki modem de bozuktu zaten. Turk telekoma gecsem daha hizli hareket ederler mi? Bizim komsular tt den aldi 3 gunde kurdular

Normal koşullarda fiber kurulum süresi max 1haftadır.Tabi TT ekipleri bilerek umursamıyorlar bazen tt abonesi olmadığınız için bekleyin bir süre daha sorun olursa başka ıss geçersiniz.

Benim açıkçası sinir olduğum nokta bu kadar beklemem değil 2-6 gün diye reklam yapmaları. İşi sen yapmayıp baskasina yaptiriyorsan niye boyle bi soz veriyosun ki?
Benimle aynı problemi yaşayanlar için süreç ilerledikçe burdan yazmaya devam edeceğim. Dün 11de arayıp yine aynı problemin olduğunu ve 2-6 gün tekrar beklememi istediler sinirlenip aboneliğimi iptal edilmesi için iptal dilekçesi gönderdim. Bugün dilekçe kabul edildi. Aranmayı bekliyorum çünkü iptal için teyit etmek istiyorlarmış. Türk telekoma başvurdum. Türknet abonelik iptali için onay alınca TT'den randevu alacağım. Sabahtan ararsanız gerçekten o güne randevu veriyorlar bu arada. Ben sıkıntıya kimin veya neyin sebep olduğunu bilmiyorum. Fiber gelmeden önce telefondan derslere giriyordum . Fazladan 36 lira eski zamanlardaki masraflara göre bana koymuyor.(Paket türknet e gore 30tl daha pahalı ordaki 6tl modem kirası oluyor.)
Yarım saat önce turknet aradı uzun süre beni ikna etmeye çalıştı. 3 kere falan istemediğimi söyleyince işlemlere devam etti. Tt yi arayıp yarın ogleden sonra icin randevu aldım. Tahminimce 13.30-14.00 gibi gelirler. 2 sene sonra büyük ihtimal turknete döneceğim.
Turknetin iptali 1 hafta kadar sisteme düşmedi. En son 8 Kasım da basvuru yaptım 9 Kasım'da randevu vaktinde geldiler. 5dk gecmeden internet açıldı. Download 90-110 arası upload 7-8 alıyorum. Valorantta pingim bende 4 digerinde 9 gözüküyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı