Turknet Lag sorunu

Modemlerde misafir ağ denen birşey var. Oluşturduğun misafir ağına hız sınırlaması da verebiliyorsun birçok modemde.
Ben hiç misafir ağı işine girmeden bilgisayarımın MAC adresine sabit IP tanımlıyordum modemden. Sonra modemin cihazlara verdiği IP numara aralıklarına upload ve download hız sınırı veya önceliği( kullandığım modem hangisine izin verirse) veriyordum. Bu yöntem eğer modemin ethernet çıkışındaki cihazlara da hız sınırı vermek için bildiğim tek çare.
Benim tek bir kişi Netflix den bir şey bile izlese ping fırlıyor, 2-3 kişi bir şey izlerse ona ben razıyım artık, onun sıkıntı olarak görmüyorum yani doğal karşılıyorum :) Senin tek bir kişiden hemen MS yukarıya fırlamıyordur sanırım?
İki kişi bile etkilemiyor. Ama telefonları güncelleme yaparsa orası ayrı. Özellikle Iphone uzun aradan sonra WI-FI bulunca Internet Download Manager gibi mevcut hızı sömürüyor, diğer markalar da yapıyor bunu.

Modemlerde misafir ağ denen bir şey var. Oluşturduğun misafir ağına hız sınırlaması da verebiliyorsun birçok modemde.
Ben hiç misafir ağı işine girmeden bilhisayarımın Mac adresine sabit ıp tanımlıyordum modemden. Sonra modemin cihazlara verdiği ıp numara aralıklarına upload ve download hız sınırı veya önceliği( kullandığım modem hangisine izin verirse) veriyordum. Bu yöntem eğer modemin ethernet çıkışındaki cihazlara da hız sınırı vermek için bildiğim tek çare.

16 Mbps'de sınırlama yapsa bile pingi yine olacak. Upload hızının 0.60 çıktığını düşünürsek pingi yükselir yine.

16 Mbps'de sınırlama yapsa bile pingi yine olacak. Upload hızının 0.60 çıktığını düşünürsek pingi yükselir yine.
Orasını bilemem. Adsl kullanırken VDSL'ye göre kötü pingim yoktu. BF4, BF1, Pubg ve R6 Siege için söylüyorum bunu. Tabi ki ağıma kimse abanmıyordu bu arada.
VDSL modem olarak Asus ve Tplink modellerine bakmanı öneririm. Tplink TD-W9977 kullanıyorum. Isınmıyor, bazı modemler gibi arada bir kendine gelsin diye reset atmam gerekmiyor. Ve üst segmentteki kurumsal modemler gibi Broadcom çipi kullanıyor. Türkçe ve kurulum yaparken servis sağlayıcıların hazır profilleri var, kurulumda kullanıcı adı ve şifre giriyorsunuz.
Bilinen firmaların iyi yorum almış ürünlerini tercih etmeye çalışın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı