TurkNet Ortalama Ping Değeri

Eğer kendi alt yapısı olan YAPA varsa geçmenizde fayda var. Türktelekom pişmalık. Hem kötü hız hem pahalı paketleri var. Türknet'te tahaütsüz internet gerçekten bizlere verilmiş büyük bir avantaj. Ama şunu unutma 35 Mpbs'e kadar'dır o. Her zaman 35 Mpbs alamayabilirsin.
Bana 35Mbps vereceklerini söylediler eğer istersem 50 de yapabilirlermiş. YAPA olup olmadığını sormadım.

Bu ping değerlerini almanız imkânsız.
Türkiye'de CS:GO'da 25 ping alamazsınız.
Büyük ihtimalle topluluk sunucusu.
Evet, öyle olabilir. Rekabetçi oynarken 25 ping Türkiye'de mümkün değil. Bildiğim kadarıyla öyle belkide ben görmedim eğer gören varsa söylerse yanlış bildiğimizi öğrenmiş oluruz.
İnanmayan kişiler için;
indir.jpg

20200519002021_1.jpg

Ping değerleri sunucu mesafesine ve altyapının (ADSL, VDSL, VDSL2, FIBER) oluşumuna göre değişir.
16Mbps internetin altyapısı fiberse eğer, muhtemelen 100Mbps internet ile aynı değerlere yakınlarda bir değeri alacaksınız.
Counter-Strike global offensive oyunu için konuşacak olursak, Türkiye içerisindeki ping değerinizi Türk topluluk Sunucu'larında görebilirsiniz. Eu'a olacak olan bağlantınız birkaç köprü değiştirecek. Gecikme kaçınılmazdır.
League of Legends oyunu için EU West sunucusunda almış olduğunuz değer ile Counter-Strike global Offensive'da aldığınız değer de yakınlık gösterir örneğin. Ama bu gecikme League of Legends'da daha fazla hissedilecektir.
Ping değerleri sunucu mesafesine ve altyapının (ADSL, VDSL, VDSL2, FIBER) oluşumuna göre değişir.
16Mbps internetin altyapısı fiberse eğer, muhtemelen 100Mbps internet ile aynı değerlere yakınlarda bir değeri alacaksınız.
Counter-Strike global offensive oyunu için konuşacak olursak, Türkiye içerisindeki ping değerinizi Türk topluluk Sunucu'larında görebilirsiniz. Eu'a olacak olan bağlantınız birkaç köprü değiştirecek. Gecikme kaçınılmazdır.
League of Legends oyunu için EU West sunucusunda almış olduğunuz değer ile Counter-Strike global Offensive'da aldığınız değer de yakınlık gösterir örneğin. Ama bu gecikme League of Legends'da daha fazla hissedilecektir.
Samsun'da Fiber altyapıda League of Legends oynadığımda 18ms değerini alıyordum örneğin.
İstanbul Avrupa yakasında oynadığımdaysa 14-12ms değerini alıyordum. İstanbul Avrupa yakasında fiber optik altyapıda Counter Strike-Global Offensive oynadığımda ise şaşkınlıkla 30-22ms değerlerini gördüm.

Arkadaşlar Cs'de tab tuşundaki değerler doğru değerler değildir. Oyun içinde +graph yazarak değerleri görebilirsiniz. Cmd açıp "tracert vie.valve.net" yazarak alabileceğiniz en düşük ping değerlerini görebilirsiniz.

Geri
Yukarı