TurkNet Ortalama Ping Değeri

IVAR

Kilopat
Daha fazla  
Yakın zamanda TürkNet'e geçeceğim. TürkNet kullanan arkadaşlar oyunlar da kaç ping alıyor bunu merak ettim.
Herkesin altyapısı ve oturduğu yer aynı olmadığı için herkesin pingi farklıdır ama ortalama bir rakam çıkar diye düşünüyorum.

Kullandığım internet Superonline ADSL 16Mbit. 8-9MBIT hız alıyorum ping değerim ise CS:GO, Rainbow6 gibi oyunlarda minimum 75 maximum 95. Genelde 80 ping ve üzeri alıyorum ADSL olmasından ve oturduğum bölge de fiber olmadığından dolayı. TürkNet 35Mbit verebileceğini söylüyor peki ping değerim de bir düşüş olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sivastaki evimde TurkNet kullanıyorum. 35 mbps VDSL.
Akşam 8-12 arası LoL: Ping asla sabit kalmıyor. 69-220 arası. Oyun oynanmıyor.
Akşam 8-12 arası CS:GO: Sabit 120 ping. Yer yer 260 a fırlayıp geri düşüyor.
Geri kalan saatlerde ping sorunu ile karşılaşmadım.

Eski kullandığım 24 mbps TurkTelekom VDSL:
Akşam 8-12 arası LoL: Ping sabit 41. Evdeki internet kullanımına göre bazen 70 civarları.
Akşam 8-12 arası CS:GO: Sabit 66 ping. Evdeki internet kullanımına göre artma ya da azalma yok.

Özet: Aldığım değerler doğrultusunda hız bakımından memnunum. Fakat iş ping olayına geldiği zaman TurkTelekom her zaman tercihim olacaktır. Değerler lokasyona göre değişebilir. Ben kendi tecrübemi aktarıyorum.

Screenshot_1.jpg

CS GO 45-60 ms.

Sivastaki evimde TurkNet kullanıyorum. 35 Mbps VDSL.
Akşam 8-12 arası LOL: Ping asla sabit kalmıyor. 69-220 arası. Oyun oynanmıyor.
Akşam 8-12 arası CS:GO: Sabit 120 ping. Yer yer 260'a fırlayıp geri düşüyor.
Geri kalan saatlerde ping sorunu ile karşılaşmadım.

Eski kullandığım 24 Mbps TurkTelekom VDSL:
Akşam 8-12 arası LOL: Ping sabit 41. Evdeki internet kullanımına göre bazen 70 civarları.
Akşam 8-12 arası CS:GO: Sabit 66 ping. Evdeki internet kullanımına göre artma ya da azalma yok.

Özet: Aldığım değerler doğrultusunda hız bakımından memnunum. Fakat iş ping olayına geldiği zaman TurkTelekom her zaman tercihim olacaktır. Değerler lokasyona göre değişebilir. Ben kendi tecrübemi aktarıyorum.
Apartmanda oturuyorsan internet sıkıntı. Bir sürü binaya internet veriyolar. Benim gibi müstekilde oturuyosan ping zıplaması falan olmuyor. Altyapı fiber de değil bir de benim. TurkNet'e geçeceğim ben de altyapıma güvendiğimden.

Türknet'e alt yapı mevcut olsa idi geçmek isterdim. Geçmişte Türk Telekom boş port yok'u bahane etmeden evvel Telekoma bağlı iken herkes Telekomu ping açısından eleştirmesine rağmen benim internetimin pingi o dönem için oyunlarda 20-30 stabil idi. Asla ping zıplaması vesaire yaşamadım. Tüm internet firmaları aynı rengin laciverti demek istiyorum. Eve özel hat çekilmiyorsa tüm firmalar aynı ping sonuçları çıkacaktır. Tek artısı belki akşam saatlerinde yoğun popülasyondan ötürü portlarda şişme olursa eğer fazla kullanılmayan internet sağlayıcısı daha rahat trafik akışı olduğu için bundan etkilenmeyebilir. Buda belki kesinlik içermemektedir. Geçmişte şimdinin TürkNet'i gibi Millenicom vardı. "Doping İnternet", Artık donan videolar asla yok. Sloganları güzeldi. Dikkatimi çekmişti ama sonra denediğim de telekomda ne görüyorsam aynısıydı. Tek artısı daha az ücret ödüyordum. Bir de yavaşlama dediğim gibi trafik olayından dolayı gerçekleşmiyordu. Bir nebze ışık olduysa ne mutlu.

Geri
Yukarı