TurkNet ping sorunu

aLivee

Hectopat
Türk Telekom 16 Mbit ADSL kullanırken pingim 6-10 arası değişirken şu an turk net 35 Mbit VDSL geçiş yaptım ve pingim 35-40'tan aşağı düşmüyor. O kadar aradım, destek kaydı oluşturdum, baktılar fakat değişiklik olmadı. Şimdi tekrardan Türk Telekom 16 Mbit'e geçiş yapsam pingim eskisi gibi 6-10 arası düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hız testi yaptığım sitelerde. Cs Go oynuyorum önceden 60-70 iken şimdi 100 civarı ping. O yüzden eski Net sağlayıcıma geçersem eski haline döner mi Ping onu soruyorum hocam
Hız testinde yüksek çıkması normal bu seni gündelik etkilemez. Turknet sunucuları İstanbul'da. Başka bir yerde oturuyorsan o ilden Istanbula kadar olan pingi ölçüyor. Biraz daha doğru sonuç için bu adresi kullan.
turknet2.speedtestcustom.com
CSGO pinginin çıkması normal değil aynı altyapıyı kullanıyorsun, mm_dedicated_max komutunu denedin mi?

Hız testinde yüksek çıkması normal bu seni gündelik etkilemez. Turknet sunucuları İstanbul'da. Başka bir yerde oturuyorsan o ilden Istanbula kadar olan pingi ölçüyor. Biraz daha doğru sonuç için bu adresi kullan.
turknet2.speedtestcustom.com
CSGO pinginin çıkması normal değil aynı altyapıyı kullanıyorsun, mm_dedicated_max komutunu denedin mi?
Denemediğim kalmadı usta. Cs 1.6'yı bırakmıştım orada en son bıraktığımda Pingim 7-10 arasıydı hatta tekrar girdim orada da baktım 40 olmuş sabit yükselmiş baya yani

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı