Turknet Yüksek Ping Sorunu

lonelite

Hectopat
Turknet ADSL 16 Mbps (100 Mbps'e kadar VDSL YAPA) internetini kullanıyorum YAPA'yı kullanamıyorum. Çünkü VDSL modemim yok şu anda asıl sorunum ping yani lag sorunu ve az sıklıkla modemin kendini resetlemesi, bazen tüm ışıklar yanmasına rağmen internet erişimi yok yazıyor.

Cihazlarda, 6 7 kere destek bıraktım aradılar çözdük çözdük dediler son 3 tanesinde saha ekiplerine ilettiler, binanızdaki ankastre kutusu ile santral arasında bağlantıyı kontrol ettik ve sorunu çözdük dediler. En son bıraktığımda daire içi ankastre kutusunu kontrol ettik bir problem görmedik dediler daire içi bağlantılarınıza veya donanımlarınızı kontrol ediniz dediler, ben de VDSL modem almayı düşünüyorum. Ancak acaba tesisatta da bir şey olabilir mi diye düşünüyorum.

Feci şekilde laglanıyor ve ping yiyorum 4000'lere 5000'lere kadar dropluyor sorunun tesisatta mı yoksa modemden mi olduğunu bir türlü çözemedim. Aslında modem almamdaki bir diğer sebep ise VDSL geçişini sağlamak için alacağım. Sorun neyden olabilir ve de ankastreden kabloyu değiştirebilme veya değiştirtmeyi nasıl yapabilirim?
Opera Anlık Görüntü_2018-08-29_204826_192.168.1.1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı