TurkNet smartyfi bilgi eksikliği

Vrolevska

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam iyi günler. Bir süredir forumu uzaktan takip eden birisi olarak aranıza yeni katıldım. Hoşbuldum.
Yakın zamanda TurkNet'ten yeni bir abonelik + smartyfi hizmeti aldım ancak ne gelen ekipler ne de telefonda yaptığım görüşmelerde kesin ve net bilgiler alamadığım için günlerdir uğraşıyorum.

Sorunumu özetleyecek olursam; smartyfi için abonelik ücretine +50 TL ek ile evime sadece AirTies 4960 model bir cihaz getirildi ve ben TurkNet sitesinden anladığım kadarıyla bunun mesh bir sistem olması gerektiği kanaatindeydim. Gelen ekiplere durumu anlattığımda sadece bu modem/router getirdiklerini ve farklı bir cihaz kurulumu yapmadıklarını söylediler ve ben işlemi bir süreliğine ertelettim.
Eğer smartyfi hizmetini alan, kullanan, deneyimleyen kişiler beni aydınlatırsa çok sevinirim.

1685615386007.png

Şuradan anladığım kadarıyla bu sistemin mesh bir sistem olması gerekiyorken ekipler neden sadece bir cihaz getirip sistemin sadece modemden ibaret olduğunu söylüyor ve telefondaki görüşmelerimde mesh ağı için aylık olarak smartyfi harici +50TL daha isteniyor?

Yani aslında ben smartyfi sisteminin vadettiği şeye sahip olmak için "249TL abonelik" + "50TL Smartyfi ve AirTies 4960" + "50 TL mesh ağ" ile 349TL aylık ödeme mi yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:
Öncelikle herkese selam iyi günler. Bir süredir forumu uzaktan takip eden birisi olarak aranıza yeni katıldım. Hoşbuldum.
Yakın zamanda TurkNet'ten yeni bir abonelik + smartyfi hizmeti aldım ancak ne gelen ekipler ne de telefonda yaptığım görüşmelerde kesin ve net bilgiler alamadığım için günlerdir uğraşıyorum.

Sorunumu özetleyecek olursam; smartyfi için abonelik ücretine +50 TL ek ile evime sadece AirTies 5690 model bir cihaz getirildi ve ben TurkNet sitesinden anladığım kadarıyla bunun mesh bir sistem olması gerektiği kanaatindeydim. Gelen ekiplere durumu anlattığımda sadece bu modem/router getirdiklerini ve farklı bir cihaz kurulumu yapmadıklarını söylediler ve ben işlemi bir süreliğine ertelettim.
Eğer smartyfi hizmetini alan, kullanan, deneyimleyen kişiler beni aydınlatırsa çok sevinirim.

Eki Görüntüle 1802150

Şuradan anladığım kadarıyla bu sistemin mesh bir sistem olması gerekiyorken ekipler neden sadece bir cihaz getirip sistemin sadece modemden ibaret olduğunu söylüyor ve telefondaki görüşmelerimde mesh ağı için aylık olarak smartyfi harici +50TL daha isteniyor?

Yani aslında ben smartyfi sisteminin vadettiği şeye sahip olmak için "249TL abonelik" + "50TL Smartyfi ve AirTies 5690" + "50 TL mesh ağ" ile 349TL aylık ödeme mi yapmam gerekiyor?
Merhaba, standart ürün kapsamında wifi 6 ve yapay zeka destekli Airties 4960 Router ürününün kurulumu evinize yapılır ve Zyxel wifi 5 cihaz yerine Airties wifi 6 cihaz kullanmanız ve uzaktan destek hizmetleri için aylık faturanıza 50 TL ek ücret yansıtılır.

Merhaba, standart ürün kapsamında wifi 6 ve yapay zeka destekli Airties 4960 Router ürününün kurulumu evinize yapılır ve Zyxel wifi 5 cihaz yerine Airties wifi 6 cihaz kullanmanız ve uzaktan destek hizmetleri için aylık faturanıza 50 TL ek ücret yansıtılır.

Merhabalar, cevap için teşekkürler ancak SmartyFi hizmeti hakkında açılan tüm konularda bu cevap var ve bence yeterince açıklayıcı değil. O yüzden belirttiğim sorulara cevap verebilirseniz çok mutlu olurum ve kesin bilgilere sahip olabilirim.

1. SmartyFi özünde bir mesh wifi sistemi midir?
  2. Eğer öyleyse neden tek bir cihaz veriliyor?

Son düzenleme:
Merhaba, cevap için teşekkürler ancak SmartyFi hizmeti hakkında açılan tüm konularda bu cevap var ve bence yeterince açıklayıcı değil. O yüzden belirttiğim sorulara cevap verebilirseniz çok mutlu olurum ve kesin bilgilere sahip olabilirim.

1. SmartyFi özünde bir mesh Wi-Fi sistemi midir?
  2. Eğer öyleyse neden tek bir cihaz veriliyor?

@@TurkNet Destek Ayşegül keşke arkadaşın sorularına cevap verseydiniz.

@@TurkNet Destek Ayşegül keşke arkadaşın sorularına cevap verseydiniz.
Selamlar özet geçmem gerekirse 4-5 kere telefon görüşmesi yapmış olmama rağmen onlar da bilgi veremediler sistemi bilmedikleri için. Şu an web sitesi güncellenmiş durumda ve "Evinizdeki cihaz ihtiyacınıza uzman ekiplerimizle karar veriyoruz." gibi şeyler yazıyor. Anca öyle olmadı bana bir adet router kurulumu yapıp gittiler ve ekstra cihaz istersem onlar Smartyfi'a dahil değil "Ağ genişletici" olarak satılıyor deyip yanlış hatırlamıyorsam cihaz başına +50 TL gibi bir ücret istendi. Ben de kurulum ücreti vermek istemediğim için Smartyfi hizmetini alıp 6 ay sonra iptal ederek normal modemimi kullanmaya devam etme kararı aldım.
Son olarak da gelen routerda da sadece bir adet ethernet portu var ve mecburen evin orta noktası bir yere koymam gerektiği için 20 metrelik bir cat6 kablosunu bütün evde gezdirip masaüstü bilgisayarıma bağlamak zorunda kaldım. Diğer kablolu bağlamak istediğim cihazlarımı maalesef bağlayamadım. Mesh bir sistem kurulsaydı mesh cihazlarından 1 metrelik kablo ile çözebilecekken böyle garip olaylarla karşılaştım.

En kısa özet; kurulum ücreti vb. gibi durumlar söz konusu değilse kendinize güzel bir modem/router alıp vaat edilen sistemin direkt size ait olan -kiralanmamış- halini elde elde etmek çok daha sağlıklı.

Selam özet geçmem gerekirse 4-5 kere telefon görüşmesi yapmış olmama rağmen onlar da bilgi veremediler sistemi bilmedikleri için. Şu an web sitesi güncellenmiş durumda ve "evinizdeki cihaz ihtiyacınıza uzman ekiplerimizle karar veriyoruz." gibi şeyler yazıyor. Anca öyle olmadı bana bir adet router kurulumu yapıp gittiler ve ekstra cihaz istersem onlar Smartyfi'a dahil değil "ağ genişletici" olarak satılıyor deyip yanlış hatırlamıyorsam cihaz başına +50 TL gibi bir ücret istendi. Ben de kurulum ücreti vermek istemediğim için smartyfi hizmetini alıp 6 ay sonra iptal ederek normal modemimi kullanmaya devam etme kararı aldım.
Son olarak da gelen routerda da sadece bir adet Ethernet portu var ve mecburen evin orta noktası bir yere koymam gerektiği için 20 metrelik bir CAT6 kablosunu bütün evde gezdirip masaüstü bilgisayarıma bağlamak zorunda kaldım. Diğer kablolu bağlamak istediğim cihazlarımı maalesef bağlayamadım. Mesh bir sistem kurulsaydı mesh cihazlarından 1 metrelik kablo ile çözebilecekken böyle garip olaylarla karşılaştım.

En kısa özet; kurulum ücreti vb. gibi durumlar söz konusu değilse kendinize güzel bir modem/router alıp vadedilen sistemin direkt size ait olan -kiralanmamış- halini elde elde etmek çok daha sağlıklı.

Hocam benim modemim birbirine yakın olacak 3 odanın ortasında olacak. Turkcell 100 Mbit internette en önemli noktadan Wi-Fi ile aldğım hız bu. Aynı nopktadan TurkNet ile şu smartfi almama gerek var mı yoksa modem yeterli mi? Kablolu kullanım yapmayacağım. Ama merak ettiğim 1000 Mbps hızı Wi-Fi ile daha hızlı almama mı yarıyor bu smartfi? Eğer öyle değilse aşağıdaki gibi Turkcell 100Mbit ile bile veri kaybetmediğim mesafeden TurkNet normal modem ile kaybetmezsem her ay ona ekstra 50 lira vermek istemiyorum. Wi-Fi ile tüm odalar 3'er metre mesafede bu mesafe için de Smart fi gerekecek midir?

1688987092064.png

Hocam benim modemim birbirine yakın olacak 3 odanın ortasında olacak. Turkcell 100 Mbit internette en önemli noktadan Wi-Fi ile aldğım hız bu. Aynı nopktadan TurkNet ile şu smartfi almama gerek var mı yoksa modem yeterli mi? Kablolu kullanım yapmayacağım. Ama merak ettiğim 1000 Mbps hızı Wi-Fi ile daha hızlı almama mı yarıyor bu smartfi? Eğer öyle değilse aşağıdaki gibi Turkcell 100Mbit ile bile veri kaybetmediğim mesafeden TurkNet normal modem ile kaybetmezsem her ay ona ekstra 50 lira vermek istemiyorum. Wi-Fi ile tüm odalar 3'er metre mesafede bu mesafe için de Smart fi gerekecek midir?

Eki Görüntüle 1855876

Normal hizmetin yanında verdikleri modem "ZyXEL-VMG3625-T50B" diye geçiyor.

"2.4 GHz, 300 Mbps | 5GHz, 867 Mbps"

Hızlara sahip ve WI-FI5 bir modem. Cihazlarınız da bu hızları destekliyorsa ve mesafe dediğiniz gibi çok uzak değilse sıkıntı yaşamazsınız gibime geliyor. Bence, eğer altyapınız GigaFiber ise ilk başta normal hizmetten devam edin. Baktınız istediğiniz verimi alamıyorsunuz SmartyFi ile şansınızı deneyin. O hizmette de ilk ay içinde ücretsiz iptal etme seçeneğiniz var. Bu şekilde en net sonuca ulaşırsınız diye umuyorum.

Eki Görüntüle 1855876
Smartify gereksiz bir şey. Kendiniz kaliteli bir router alın daha iyi.

Geri
Yukarı