TurkNet SNR Margin değeri düşüşü

ExpentoLeviosa

Kilopat
Dostlar herkese merhaba. 1 senedir 75 80 megabit kullandığım TurkNet internetim margin değeri 7-8'lere düşüp kopmalar başladı. İnanamadım. Şu an mecburiyetten 50 megabite sabitlettim ki kopma olmasın diye. Margin 15 14 arası. Santrale 286 metre gözüküyorum sanırım. Anlamadığım şey 1 sene önce nasıl 80 megabit rahat kullanırken şu an bu mümkün olmuyor. Ne yapabilirim tekrar bu hızlara çıkmak için. Benim portumu falan mı değiştirdiler acaba, başka uzak bir santrale mi bağladılar? Türk Telekom'un başını ağrıtmaya bayılıyorum, yapabileceğim bir şey var mı? Altyapıyı Türk Telekom'dan alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar herkese merhaba. 1 senedir 75 80 megabit kullandığım TurkNet internetim margin değeri 7-8'lere düşüp kopmalar başladı. İnanamadım. Şu an mecburiyetten 50 megabite sabitlettim ki kopma olmasın diye. Margin 15 14 arası. Santrale 286 metre gözüküyorum sanırım. Anlamadığım şey 1 sene önce nasıl 80 megabit rahat kullanırken şu an bu mümkün olmuyor. Ne yapabilirim tekrar bu hızlara çıkmak için. Benim portumu falan mı değiştirdiler acaba, başka uzak bir santrale mi bağladılar? Türk Telekom'un başını ağrıtmaya bayılıyorum, yapabileceğim bir şey var mı? Altyapıyı Türk Telekom'dan alıyorum.
Buna benzer bir durumu ben de yaşamaktayım. Sorunu çözebildiniz mi? Şu an internet hızınız ne durumda? Beni bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

Böyle internet altyapısına da düzenine de lanet olsun. Ben çöp ADSL kullanıyorum, 10 Mbps alıyorduk iyi kötü, benimde 6'ya düştü zamanla. Benimkinin çözümü yok ama senin vardır muhtemelen. İnceleme için destek kaydı açtınız mı? Santralden eve kadar incelesinler.

Saha dolabına kadar fiber gelir ondan sonra bakır kablo. Zamanla bu kablolar eskir, çevresel etkenlere maruz kalır. Saha dolabına yeni abone eklendiği zaman herkese hizmet verebilmek için değerler otomatik olarak herkesin düşer. Elinizden bu konuda pek bir şey gelmez zaten 286 metre büyük ihtimal saha dolabı boş olduğu için 80 alıyordunuz. Kapasite arttırma çalışma olmadığı sürece zamanla bu değerler düşmeye devam edecektir. Siz yine de modem üzerinden xDsl değerlerini buraya ekleyin kontrol edelim.

Yeni konular

Geri
Yukarı