TurkNet statik IP ile nasıl port açılır?

ZTE Zxhn H168a modem var elimde port açmak istediğim zaman 192.168.1.100 IP adresine port açıyor statik IP'me açmıyor nasıl açmam gerekiyor ekstra ayar yapmam gerekiyor mu?
Anlamadım. Port yönlendirme menüsü var ise oradan portu açın ve kendi bilgisayarınızın yerel* IP adresini yazın. Ardından DMZ diye bir kategori olmalı oraya girin orada da aynı şekilde kendi bilgisayarınızın IP adresine göre ayarlayın sonra Google'dan kendi statik IP'nize port kontrol atın. Çalışıyorsa doğru yapmışsınızdır.

Anlamadım. Port yönlendirme menüsü var ise oradan portu açın ve kendi bilgisayarınızın yerel* IP adresini yazın. Ardından DMZ diye bir kategori olmalı oraya girin orada da aynı şekilde kendi bilgisayarınızın IP adresine göre ayarlayın sonra Google'dan kendi statik IP'nize port kontrol atın. Çalışıyorsa doğru yapmışsınızdır.

İşte onların hepsini yapıyorum port modemden açılıyor fakat kontrol ettiğimde halen kapalı oluyor.

Ekran görüntüsü vs. atabilir misiniz?

Misal şu anki IP adresim bu değil ama CMD üzerinden Ipconfig yapınca bu gözüküyor.

1700779000299.png

Bu IP adresiyle port açınca açtığımı söylüyor ama.

1700779029540.png

Burasıda kapalı diyor.

Misal şu anki IP adresim bu değil ama CMD üzerinden Ipconfig yapınca bu gözüküyor.

Eki Görüntüle 2028443

Bu IP adresiyle port açınca açtığımı söylüyor ama.

Eki Görüntüle 2028444

Burasıda kapalı diyor.

Port yönlendirme menüsü var ise oradan portu açın ve kendi bilgisayarınızın yerel* IP adresini yazın.
LAN Yöneticisi kısmını alıntıdaki mesajda dediğim gibi yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı