TurkNet Uzaktaki Pop Noktasına Bağlanıyor

nmnklbr

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
İnternet hizmetim Rize'de bulunmasına rağmen, Muğla'daki pop noktasından bağlantı gerçekleşiyor. Halbuki en yakın ara bağlantı noktası TurkNet omurgasında Trabzon gözüküyor. Benim de buradan bağlantı yapmam gerekmiyor mu?

Dosya Ekleri

• turknetmap_turkiye.png
    turknetmap_turkiye.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş tahmini üzerine konuşmuş olabilir. Şöyleki sen tracert çıkışı yaptığında en yakın pop noktasına mecburen yönlenirsin ancak yoğunluk oluşması durumunda downstream sunucuları en müsait sunucuya aktarırlar buda o anda rastgele muğla olabilir. Denk gelmiştir ama her zaman orası geçerli olacak gibi bir durum yok router arkasında backbone karar veriyor bunlara. Bağlantı yapacağın alana görede değişiklik gösteriyor genelde istanbulda daha büyük trafiği yönlendiriyorlar ki kontrolü kolay olsun diye ara pop noktalarından ana pop noktalarına taşıyorlar oradan misal frankfurta dağılıyor. Gibi gibi. Alt yapında bu durumda önemli DSL'de turknet kendi alt yapısından geçirmeyi tercih ediyor genelde.

Bi tracert sorgusu yapıp atar mısın ? Kimse inanmıyor 😅
Muğla - Viena tracert sonucu
Buyur hocam hem google hem de valve suncuları. İstisnasız her gün aynı poplardan hizmet alıyorum.
Bi tracert sorgusu yapıp atar mısın ? Kimse inanmıyor 😅
Muğla - Viena tracert sonucu
Hocam birde ben 8 kasımda Türknete geçtim. İnanın artık bıktım :) Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Herhangi bir kısıtlama var mıdır bu geçişte ?

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2020-11-28 07.21.13.png
    Ekran Resmi 2020-11-28 07.21.13.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 69
  • Ekran Resmi 2020-11-28 07.25.17.png
    Ekran Resmi 2020-11-28 07.25.17.png
    26,6 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Buyur hocam hem google hem de valve suncuları. İstisnasız her gün aynı poplardan hizmet alıyorum.

Hocam birde ben 8 kasımda Türknete geçtim. İnanın artık bıktım :) Netspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Herhangi bir kısıtlama var mıdır bu geçişte ?
Trabzon-Ankara-İstanbul olarak çıkmanız lazım. Direkt Trabzon-İstanbul olmayabilir ve bu gayet normaldir. Fakat sizdeki durum olağanüstü. Bu ekran görüntülerini destek kaydına eklediniz mi?

ISS değişikliği yaptıktan sonra yine aynı şekilde Churn ile değişiklik yapabilmek için 3 ay beklemeniz gerekir. Hemen geçmek istiyorsanız Türknet'i tamamen kapatıp başka ISS'ye geçebilirsiniz. Netspeed'in kesinlikle kesinlikle önermem, Netspeed'e geçtikten sonra da paket kaybı var diye konu açarsınız. Tavsiyem Millenicom olur bu şartlar altında.

Trabzon-Ankara-İstanbul olarak çıkmanız lazım. Direkt Trabzon-İstanbul olmayabilir ve bu gayet normaldir. Fakat sizdeki durum olağanüstü. Bu ekran görüntülerini destek kaydına eklediniz mi?

ISS değişikliği yaptıktan sonra yine aynı şekilde Churn ile değişiklik yapabilmek için 3 ay beklemeniz gerekir. Hemen geçmek istiyorsanız TurkNet'i tamamen kapatıp başka ISS'ye geçebilirsiniz. NetSpeed'in kesinlikle kesinlikle önermem, NetSpeed'e geçtikten sonra da paket kaybı var diye konu açarsınız. Tavsiyem Millenicom olur bu şartlar altında.

Portla ilgili bir sıkıntım yok ama bu işlerle uğraşmak istemiyorum. Zaten benim bir problemimin yok internetle fakat kardeşim Online oyun oynadığı için packet loss çok oluyor. O yüzden laf yapıyor. :)
Peki desteğe yazsam trafik düzenlemesi yaparlar mı?
@Eryd

Geri
Yukarı