Turknet VDSL Maksimum Hız Değeri Düştü

Onlara verilen portlardan olabilir. Aşağıdaki siteden altyapını kontrol et. En olmadı TT'ye geç, o zaman sana daha iyi bir port ayarlayabilirler.

Sonuçlar böyle:

1649708426583.png

Bundan önce 35 Mbps Turk Telekom kullanıyordum ve hattımı taşıdım. Nisan ayına kadar da 80 - 60 arası hızlarda kullandım Turknet'i. Port yüzünden mi bilmiyorum ancak portumun değiştiğini sanmıyorum.
Arıza kaydı bıraktınız mı? :)

Evet, fark eder etmez bıraktım.

Sonuçlar böyle:

Eki Görüntüle 1356788

Bundan önce 35 Mbps Turk Telekom kullanıyordum ve hattımı taşıdım. Nisan ayına kadar da 80 - 60 arası hızlarda kullandım Turknet'i. Port yüzünden mi bilmiyorum ancak portumun değiştiğini sanmıyorum.

Evet, fark eder etmez bıraktım.
Dediğiniz olay Türk Telekom'da 2 kez başıma geldi, ikisinde de arıza kaydını bırakmamın 2 saat ardından düzeltildi. Saha dolabında yaşanan bir gariplikten kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Arıza kaydının üzerinden, ekiplerinin müdahelesiyle çözülür büyük ihtimal.

2021 Temmuz ayında hattımı Turknet'e taşıdığımda, VDSL2 bandında 85 Mbps'ye kadar hız alabileceğim söyleniyordu sitelerinde. Bağlattıktan sonra da uzun bir süre 80'li hızlarda kullandım.

Birkaç haftadır yavaşlık vardı ve testlerde sürekli 21 - 22 Mbps hız çıkıyordu. Geçmeyince şüphelendim ve adresime tekrardan sorgulama yaptım. Sonucu gördüğümde ise şaşırdım doğrusu:

Eki Görüntüle 1356732

Yazın sorgulama yaptığımda 85'e 8 Mbps diyen Turknet, şimdi 21 Mbps diyor.

Fareler kabloları kemirmediğine göre, bu işin kerameti nedir arkadaşlar?

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül sizleri de etiketleyip sormak istiyorum.
Merhaba, kontrol edebilmem için destek kayıt numaranızı yazabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı