Turknet VDSL paket ADSL hızı veriyor

serhanszs

Hectopat
Merhaba ASUS N16 modem kullanıyorum dün 29 Mart'ta TurkNet'e mesaj atarak VDSL'e geçtim ama ADSL hızı almaya devam ettim. 15MB download sabit 0.7 upload sabit alıyordum sonra TurkNet'e mesaj attığımda sorun bizlik değil kablolu test yaparak bize sonuçları gönderin dediler. Ben de Ethernet kablosuna sahip olmadığım için yapamadım. Sabah olduğunda saat 10.00 da hız testi yaptım yoğunluk da olmaz dedim. Hız değerlerim halen aynıydı. Saat 12:00 civarında tekrar hız testi yaptığımda 35MB'lık VDSL paketten 30 MB hız 6MB upload Ti sorunsuz bir şekilde alıyordum sevinmiştim düzeldi diye ama saat 13:00'a geldiğinde tekrar kontrol etmek istedim ve hızım tekrar 15MB te düştüğünü uploadın da 0.6 olduğunu gördüm. Kısaca ADSL hızına geri döndüm. TurkNet'e mesaj atıp: Sorunun bende olmadığını az önce 30 MB'lık hız aldığımı ve tekrardan 15MB'ta düştüğünü söyledim. Beni telefondan arayarak modeminizle ilgili dedi ama ben pek inanmıyorum. Sınırlayıcı olduğuna inanıyorum çünkü 15MB sabit alıyorum hız testinde. 16 ya zorluyor ama çıkamıyor sanki biri onu engelliyormuş gibi, upload da aynı şekilde. Kablo eve gelince de test yapacağım ama 15'in üstüne çıkacağını sanmam var mı aranızda bu sorunu yaşayan biri ya da bilen birileri? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı