Turknet VDSL2 Hız değerleri

dogudulupcu

Hectopat
TurkNet 100 Mbps download, 4 upload paketini kullaniyorum. Hiz degerler 72'ye 3.8 cikiyor hep ve arayuz de boyle. Sanki altyapim 90 Mbps destekliyor degil mi?

Dosya Ekleri

• 5D4FDF2D-10CF-4494-9563-F109497A1FF0.png
    5D4FDF2D-10CF-4494-9563-F109497A1FF0.png
    45,7 KB · Görüntüleme: 197
4 gun oldu veceli turknete soyledim binamin altinda ttnet var santral hemen 100 metre asagimda 100 mbps tanimladilar ama 72 aliyorum altimdaki ttneti aradigimda 100 rahat alirsin demisti.

4 gun oldu veceli turknete soyledim binamin altinda ttnet var santral hemen 100 metre asagimda 100 mbps tanimladilar ama 72 aliyorum altimdaki ttneti aradigimda 100 rahat alirsin demisti.
Her İSS o hızı rahat alırsın diyor. Komşularınızdan Türk Telekom(Fiber) kullanan var mı? Onlar nasıl hız alıyor? Eğer TT'de sıkıntı olmuyorsa ve Türknet sorunu çözemezse TT geçin derim.

Şu anki SNR değeriyle alabileceğiniz en yüksek hızı tanımlamışlar. Bu değerlerle 100 Mbit alamazsınız, tanımlansa bile kopmadan kullanamazsınız. Turk Telekom'da kim dediyse 100 rahat alırdısınız diye ezbere söylemiş. Santrale çok yakınsınız, aslında daha iyi SNR değerlerini olması lazım. Ancak bina içi kablolamanızı yenilerseniz 100 Mbit alabilirsiniz kopmadan stabil bir şekilde, bu değerlerle bu hız kopma olmadan alabileceğiniz en yüksek hız.

Şu anki SNR değeriyle alabileceğiniz en yüksek hızı tanımlamışlar. Bu değerlerle 100 Mbit alamazsınız, tanımlansa bile kopmadan kullanamazsınız. Turk Telekom'da kim dediyse 100 rahat alırdısınız diye ezbere söylemiş. Santrale çok yakınsınız, aslında daha iyi SNR değerlerini olması lazım. Ancak bina içi kablolamanızı yenilerseniz 100 Mbit alabilirsiniz kopmadan stabil bir şekilde, bu değerlerle bu hız kopma olmadan alabileceğiniz en yüksek hız.
Ethernet kablomu degistirme pcye bagladigim fark eder mi?
100 mb tanimlandi ama hizim degismedi zaten.

100 mb tanimlandi ama hizim degismedi zaten.
Ethernet kablosuyla alakası yok bu durumun. Ankastreden evinize kadar gelen kabloyu çok kaliteli bir Cat6 kablo ile değiştirin, mümkünse AWG27 bir kablo olsun ki sağlam olsun ve dış etkenlerden etkilenmesin, o zaman 100 Mbit stabil bir şekilde alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı