TurkNet VDSL2'de 100Mbps alınabilir mi?

• Konuyu başlatan Yuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 19
  • Görüntüleme 987

Yuu

Hectopat
Merhabalar. Şu an TurkNet'te 35 download 6 upload olan paketini kullanıyorum. Paket olarak 100Mbps'e geçmeyi düşünüyorum. Hat değerlerimi aşağıya koyacağım. Eğer 100Mbps alamazsam maksimum kaç Mbps alabilirim?

_20210301_145830.png

Merhabalar. Şu an TurkNet'te 35 download 6 upload olan paketini kullanıyorum. Paket olarak 100Mbps'e geçmeyi düşünüyorum. Hat değerlerimi aşağıya koyacağım. Eğer 100Mbps alamazsam maksimum kaç Mbps alabilirim?

Eki Görüntüle 901335
Max 115Mbps'ye çıkar.

Eki Görüntüle 901335
Yani geçin derim.

Hocam ben FTTH altyapıda 100 Mbps almam gerekirken 10 Mbps alıyorum. Turknet'de çözüm mekanizması denen bir şey yok. İlk sorun yaşadığınızda iptal ettireceksiniz bence hiç bulaşmayın derim. Alternatif firmalara bakmanızı öneririm.

@Yuu Benzer hat değerlerine sahibiz, ben aldım 100mbps paket ve 93 civarı geliyor hız. Yalnız 100Mbps geçince SNR değeri düştüğünden kopmalar yaşaman mümkün, ben 1-2 kopma gözlemleyince SNRı 8den 15efalan çektim hızım da 80de sabitlendi, gayet güzel şu an.

Hocam ben FTTH altyapıda 100 Mbps almam gerekirken 10 Mbps alıyorum. TurkNet'de çözüm mekanizması denen bir şey yok. İlk sorun yaşadığınızda iptal ettireceksiniz bence hiç bulaşmayın derim. Alternatif firmalara bakmanızı öneririm.

Hocam, ben hala TurkNet kullanıyorum. Gayet memnunum. Sorun genelde Türk Telekom altyapılarından oluyor. Türk Telekom zaten altyapınıza bakmıyorsa sorun çözülmez. Mesela benim oturduğum yerde ki Türk Telekom bayağı ilgili. Bu şans işi oluyor. Zaten tahaatüt yok iptal edebilirsiniz. Karar sizin.

@Yuu benzer hat değerlerine sahibiz, ben aldım 100Mbps paket ve 93 civarı geliyor hız. Yalnız 100Mbps geçince SNR değeri düştüğünden kopmalar yaşaman mümkün, ben 1-2 kopma gözlemleyince snrı 8'den 15efalan çektim hızım da 80'de sabitlendi, gayet güzel şu an.

Hocam, teşekkür ederim. Bir şeyi soracağım SNR'yi modemde nasıl ayarlıyoruz? Modem Türk Telekom'un ayarlayabilir miyim?

Bir şeyi soracağım SNR'yi modemde nasıl ayarlıyoruz? Modem Türk Telekom'un ayarlayabilir miyim?

9970V3 ise uğraşmaya değmeyecek bir şey. Çok denedim DMT tool, Telnet vs. Ama olmuyor lanet olası. TurkNet bu işlerden anlıyor hızımı XX'e sabitleyin derseniz SNR yükselir.

9970V3 ise uğraşmaya değmeyecek bir şey. Çok denedim dmt tool, telnet vs. ama olmuyor lanet olası. TurkNet bu işlerden anlıyor hızımı XX'e sabitleyin derseniz SNR yükselir.

Tamam, hocam olmadı keenitic extra DSL veya omni DSL alacağım onlarda ayarlayabilir miyim? Cidden 9970V3 her şeyden kısılmış. Wi-Fi'nin çekim mesafesi çok az.

Zaten çok çok yüksek ihtimalle 100Mbps pakete geçtiğinizde hızını 78 veya 88 Mbps'ye sabvitlenmiş oluyor. DSLAm kilidi olayı. Pakedi değiştirdikten sonra modem arayüzünden modeme gelen hıza bakıp anlarsınız bu durumu. Dediğiniz modemde değişiyor mu bilgim yok maalesef. Dediğim gibi 8SNRda ben kopma yaşar gibi oldum 1-2 kez, sebebinden tam emin olmasamda SNR yükseltince kopma yaşanmadı tekrar.

Geri
Yukarı