TurkNet vs Kablonet

nomnom

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum ama TurkNet'e mi yoksa Kablonet'e mi geçsem karar veremedim. Adresimde iki internet sağalyıcısı da 100Mbps download veriyor ve fiyatlar da aynı (TurkNet aylık 169TL, Kablonet ilk 3 ay 130 geriye kalan aylarda 190TL). Ama ne kadar araştırsam da ms değerine dair bir bilgi bulamadım. Hangi sağlayıcı daha düşük ve sabit bir ms değeri sunuyorsa ona geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda internet sağlayıcımı değiştirmeyi düşünüyorum ama TurkNet'e mi yoksa Kablonet'e mi geçsem karar veremedim. Adresimde iki internet sağalyıcısı da 100Mbps download veriyor ve fiyatlar da aynı (TurkNet aylık 169TL, Kablonet ilk 3 ay 130 geriye kalan aylarda 190TL). Ama ne kadar araştırsam da ms değerine dair bir bilgi bulamadım. Hangi sağlayıcı daha düşük ve sabit bir ms değeri sunuyorsa ona geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi merak ettim.
Kablonet kullanıyorum ve şahsen hiç memnun değilim ama bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Açıyorum wifiyi bağlanıyorum sorun yok. Sonra bir anda internet gidiyor 10-15 saniye gelmiyor. Eğer online oyun oynuyorsan hapı yuttun zaten. Bu sorun herkesde olmayabilir. Bu nedenle online oyunlar biraz haz vermiyor bana ayrıca fifa mobile da hiç bir türlü açılmıyor mobil veri ile oluyor ama wifi işe yaramıyor. Turknetide bilmiyorum ama kablonetden hiç memnun değilim ben.

Türk Telekom kullanıyorum yeni aboneye fiyatları nedir bilgim yok fakat 100 MB download Valorant'ta ping 14 sabit. Netspeed Gibir bunlara da bakabilirsin fiyat olarak 100TL bandında TurkNet gibi bu firmalarda TT altyapısı kullanıyor. Taahhüdüm bitince bunlardan birini düşünüyorum ben de. Yalnız müşteri hizmetleri kalitesi bakımından TT daha iyi tabii ki.

Edit: İzmir'de otururen Kablonet kullandım 50Mbps'lik paket 50'yi de gördüm arıza yaşamadım hiç yanında TV paketi de vardı.

Bence Turkcell Superonline'a geçin. Bunu Huawei HG658v2 TURKCELL SUPERONLINE kullanıyoruz memnunuz. İllaki ikisinden biri derseniz Kablonet derim.

Haritadan bölgenizde takribi olarak kaç ping alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Geri
Yukarı