TurkNet vs Kablonet

mehmet12342

Decapat
Daha fazla  
Şu anda TTNET kullanıyorum ve anlaşmamız bu ay bitiyor. Pingten oyun oynanmıyor. Sizce uzaktan bana en az pingi verebilecek hangisi? Odam modeme bayağı uzak olacak. Menzil artırıcı denedim işe yaramadı. Bu arada Kablonet'te fiber altyapımm var. TurkNet'te ise en fazla 62 Mbps alabiliyorum.

Şu anda TTNET kullanıyorum ve anlaşmamız bu ay bitiyor. Pingten oyun oynanmıyor. Sizce uzaktan bana en az pingi verebilecek hangisi? Odam modeme bayağı uzak olacak. Menzil artırıcı denedim işe yaramadı. Bu arada Kablonet'te fiber altyapımm var. TurkNet'te ise en fazla 62 Mbps alabiliyorum.

24 ay taahhüt'e razı isen Kablonet çek kalitelidir.
TurkNet ise taahhütsüz fakat kayıt zamanı biraz sıkıntı yaşayabilirsin.

Kablosuzda ping yaşaman çok normal.

Ya ben hayatımda aynı yada farklı lokasyonlarda, aynı yada farklı servis sağlayıcılarda çok çeşitli internet kurcaladım. VPN, Tor vs olmadan 6-7ms üzeri ping görmedim. Birkaç gün önce forumda 18 ms ping değerine "normal bu alışman lazım" diyen oldu. Ben Ankara ve İzmir'de yaşadığım için mi böyle? Bu değerler çok yüksek değil mi zaten? 2 ay olmadı Türk.Net'e geçtim, geçiş birkaç günü buluyor cidden hoş değil ama çok memnunum. Ortalama 5-6 ms ping veriyor hep maksimum olduğunda bile, yine de çok bence.

Yaşadığım şehirde Kablonet olsaydı Kablonet alacaktım ama ne yazık ki yaşadığım şehirde Kablonet yok bu yüzden TurkNet aldım ve bir sorunla karşılaşmadım Valorant'ta ping sabit 30 ms download 80 megabit, upload 8 megabit.

Az önceki hız testi sonucum:
1625682405606.png

Yeni konular

Geri
Yukarı