TurkNet vs Superonline VDSL

Hüseyin Reksa

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, yarın D-Smart internet sözleşmem bitiyor ve yeni bir internet firmasına geçeceğim. Binamda fiber altyapı yok sadece VDSL var. TurkNet'te 100 TL'ye 75 download 8 upload veriyorlar. Superonline'da ise 130 TL'ye 50 download 5 upload. Sizce hangisine geçmeliyim? İki firmanın da + ve - yönlerini yazar mısınız? Hangisine geçmem benim açımdan daha sağlıklı olur? Ayrıyeten aynı modeme bağlı evde 2 bilgisayar çalışacak ve 4 telefon çalışacak. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba, yarın d-smart internet sözleşmem bitiyor ve yeni bir internet firmasına geçeceğim. Binamda fiber altyapı yok sadece VDSL var. TurkNet'te 100 TL'ye 75 download 8 upload veriyorlar. Superonline'da ise 130 TL'ye 50 download 5 upload. Sizce hangisine geçmeliyim? İki firmanın da + ve - yönlerini yazar mısınız? Hangisine geçmem benim açımdan daha sağlıklı olur? Ayrıyeten aynı modeme bağlı evde 2 bilgisayar çalışacak ve 4 telefon çalışacak. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Benim düşüncem Turkcell'e geçmen yönünde TurkNet'te müşteri hizmetleri yok fiyat ucuz olabilir ama bir sıkıntı olursa çok uğraşmak zorundasın ama Turkcell'de hemen yardım ederler onun haricinde ikisi de internet.

Superonline'e geç, müşteri hizmetleri çok iyi ve çoğu altyapısı destekleyen bölgelerde hızı tam alabiliyorsunuz ve kopma olmuyor. TurkNet kullanan arkadaşım var verdiği hızları alabiliyor fakat interneti sürekli gidiyor.

SOL'de sıkıntı olursa 24 ay sözleşmeyi bozamıyorsun. 12 aydan sonra bozmak mümkün fakat 3-4 ay sürüyor.

TurkNet'e sıkıntı yaşarsan Netspeed'e geçersin veya Milleni'ye geçersin. Bu devirde asla 12 ay ve üzeri taahhüt verilmez...

NetSpeed TurkNet'in hem tahhütü olmayanı, hem 2 yıl sabit fiyat politikası uygulayanı hem de çok kaliteli müşteri hizmetleri olan versiyonudur. Arkadaşlık kodu atmıyorum bile ama memnuniyetle kullanıyorum tavsiye ederim. Paketim 75 megabit ve hız testlerinden 76 alıyorum. İlla bu ikisinden biri olacak diyorsan önce TurkNet dene tahhüt yok nasılsa canın sıkılınca cayarsın. Sorun yaşarsan da Turkcell'e geçersin. Turkcell tuzludur ama açık ara türkiyedeki en iyi iss odur. Öğrenciyseniz yanaşmayın paranız bolsa düşünmeyin bile direk başvurun.

D-Smart'ın farklı bir altyapısı yok diye biliyorum, yanlışsa düzeltin. D-smart'ta kopma yoksa TurkNet'te de olmayacaktır ve aynı hızı alacaksınızdır. Tavsiyem TurkNet.

SOL'de sıkıntı olursa 24 ay sözleşmeyi bozamıyorsun. 12 aydan sonra bozmak mümkün fakat 3-4 ay sürüyor.

TurkNet'e sıkıntı yaşarsan Netspeed'e geçersin veya Milleni'ye geçersin. Bu devirde asla 12 ay ve üzeri taahhüt verilmez...
Millenicom müşteri adına imza atıp icraya veren haraç kesen bir firma, keşke forumda yasaklansa ama nedense pek hakettikleri hakareti almıyorlar. Kessinlikle tavsiye etmeyin, ben de dinlemiştim tavsiyeleri 16. gün 1600 lira fatura icrası geldi eve.

1 yıldır Türknet kullanıyorum. İnternete geçiş ve ulaşma süreci sıkıntılı olsa bile hız/ping değerleri iyi. Bu süre içinde de 1 kez kopma yaşadım o da binadan kaynaklıydı.

Dostlar merhaba, yarın d-smart internet sözleşmem bitiyor ve yeni bir internet firmasına geçeceğim. Binamda fiber altyapı yok sadece VDSL var. TurkNet'te 100 TL'ye 75 download 8 upload veriyorlar. Superonline'da ise 130 TL'ye 50 download 5 upload. Sizce hangisine geçmeliyim? İki firmanın da + ve - yönlerini yazar mısınız? Hangisine geçmem benim açımdan daha sağlıklı olur? Ayrıyeten aynı modeme bağlı evde 2 bilgisayar çalışacak ve 4 telefon çalışacak. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

TurkNet vdls kullanıyorum 100 Mbps olan tarifesi memnunum.

Adsız.png

Geri
Yukarı