TurkNet Wi-Fi internet yavaş

nothingoneman2

Centipat
Daha fazla  
7 aydır TurkNet kullanıyorum çok memnunum fakat internete kablosuz bağlandığımda hızım 4'te 1 oranına düşüyor, farklı cihazlarla denedim. İlk başlarda yaklaşık 4 5 ay bir sorun yaşamadım elektriklerin kesildiği bir günden sonra bu çeşit kablosuz ağ sorunları yaşıyorum nasıl düzeltebilirim?

Örneğin ilk başıma geldiğinde bilgisayarım Wi-Fi'a bağlanılıyor deyip bağlantı kurmuyordu tekrar tekrar bağlantı kurmaya çalışıyordu.
Defalarca modeme reset attıktan sonra internete bağlandım fakat hızım 70'den 30'a düşmüştü, sorun olmaz diye kullanmaya devam ettim yeterli diye fakat eve yeni arkadaşlarım taşındığı için hızım 20'nin de altına düşmeye başladı.

Telefon ve bilgisayarım aynı hızı alıyor ve donanımsal sorun olduğunu düşünmüyorum.
Modemim de oldukça kaliteli. TurkNet'den ZyXEL modem aldım.

Modemi kapatıp tüm kabloları söküp mümkünse 1 saat kadar soğuk hava alacak bir yere koyun cam önü filan olabilir ıslanmadığı sürece, böylece tüm modem soğuyacak ve umarım sorununuz çözülecek. İşe yarayacağını garanti edemem ama bu teknik defalarca işime yaradı.

+Ekleme: Türknet'e destek kaydı oluşturdum 15 dakika sonra aradılar, sorun modem kaynaklıymış, zyxel'i aramamı söylediler modem ayarlarımı yapacaklarmış. Baya hızlı oldu bu ya beklemiyordum bu kadar erken cevap 😅

Geri
Yukarı