TurkNet yanlış altyapı mı gösteriyor?

BerkayDerin

Hectopat
Merhaba, şuanda Türk Telekom kullanıcısıyım ve Türknete geçmeyi düşünüyorum. Fakat Türknetin sitesine girip hız sorgulaması yaptığımda 16mbps maksimum hız gösteriyor. Ve altyapı adsl olarak gözüküyor. Fakat şuan dairemde kullanılan altyapı vdsl ve hatta 25mbps hız alıyorum paketimde de belirtildiği gibi. Türk telekomun paketini iptal etmeden geçersek aynı porttan bağlanacağımızı da biliyorum o yüzden tahminime göre vdsl olarak almamız gerekir diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Yan sitemizdeki altyapıyı sorguladığımda onlarda 100mbps vdsl olarak gözüküyor. Ama bizim sitemizde herhangi bir daireye bakınca hepsinde adsl olan altyapı gözüküyor. Acaba Türknetin altyapı sorgulamasında sıkıntı mı var diye düşündüm ben de. Türknete geçmemde tabi ki de internet hızının büyük bir önemi var bu yüzden sizlere sormak istedim şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-06_213557367.png
    resim_2022-11-06_213557367.png
    460,7 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
Merhaba, şu anda Türk Telekom kullanıcısıyım ve TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum fakat TurkNet'in sitesine girip hız sorgulaması yaptığımda 16 Mbps maksimum hız gösteriyor ve altyapı ADSL olarak gözüküyor. Fakat şu an dairemde kullanılan altyapı VDSL ve hatta 25 Mbps hız alıyorum paketimde de belirtildiği gibi. Acaba TurkNet'in hız sorgulamasında sıkıntı mı var diye düşündüm ben de. TurkNet'e geçmemde tabii ki de internet hızının büyük bir önemi var. Sizlere sormak istedim şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Netspeed - Altyapı Sorgulama buraya sorgulatır mısınız?

Merhaba, şuanda Türk Telekom kullanıcısıyım ve Türknete geçmeyi düşünüyorum. Fakat Türknetin sitesine girip hız sorgulaması yaptığımda 16mbps maksimum hız gösteriyor. Ve altyapı adsl olarak gözüküyor. Fakat şuan dairemde kullanılan altyapı vdsl ve hatta 25mbps hız alıyorum paketimde de belirtildiği gibi. Türk telekomun paketini iptal etmeden geçersek aynı porttan bağlanacağımızı da biliyorum o yüzden tahminime göre vdsl olarak almamız gerekir diye düşünüyorum ama tam emin değilim. Yan sitemizdeki altyapıyı sorguladığımda onlarda 100mbps vdsl olarak gözüküyor. Ama bizim sitemizde herhangi bir daireye bakınca hepsinde adsl olan altyapı gözüküyor. Acaba Türknetin altyapı sorgulamasında sıkıntı mı var diye düşündüm ben de. Türknete geçmemde tabi ki de internet hızının büyük bir önemi var bu yüzden sizlere sormak istedim şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Merhabalar, eğer adresinizde boş VDSL portu yoksa altyapı sorgulamada ADSL paket bilgisi geliyor. Ama geçiş işlemi yapılacaksa mevcut portunuz üzerinden işlem sağlanıyor bu sebeple sorun olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı