TurkNet Yanlış Cevaplar Veriyor

U.Altun

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,
TurkNet'in ilk defa bu halini gördüm. 3 yıldır aktif bir şekilde kullanmaktayım. Altyapım 16Mbps'yi destekliyor ve aldığım hız 11 - 13 Mbps olarak değişiyordu. Fakat üst katımdaki daire internet bağlattıktan sonra ki günler hızım 6 Mbps olarak sabitlenmiş gibi oldu. 21 Şubat Cuma gününde destek talebi oluşturdum 26 Şubat Çarşamba günü ekipden bir arkadaş geldi, kontrollerini yaptı, hat değerlerini inceledi bana hızın TurkNet tarafından düzeltileceğini, benden ve Türk Telekomdan kaynaklı bir sorun olmadığını söyledi ve TurkNet'e bunu iletti. Daha sonra bugün destek talebine cevap olarak " santrale olan uzaklığınız 2169 metre bu mesafede alacağınız maksimum hızı almaktasınız diye cevap verilmiş. " üstelik önce bir ekip randevu için arayacaktı beni fakat arayan olmadı ve bu cevabı verdiler. Komik olan şu ki TurkNet'in online işlemlerinde santrale olan uzaklığım 1914 metre olarak gözükmekte. İlk defa bu ISS de bu sorunu yaşamıyorum, daha önce oldu ve aynı gün veya ertesi günü hızım normale dönmüş oluyordu gerçekten çok şaşırttı bu sefer beni. Yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım, aksi taktirde farklı bir ISS geçiş yapacağım. Resim olarak hat değerlerimi, santrale olan uzaklığımı ekledim. Kontrol edebilirsiniz, yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Dosya Ekleri

• 2169.PNG
    2169.PNG
    4,7 KB · Görüntüleme: 34
  • hat değerleri.PNG
    hat değerleri.PNG
    2,8 KB · Görüntüleme: 33
  • teknik.PNG
    teknik.PNG
    14,6 KB · Görüntüleme: 36
Zorla tutan yok eğer yalan söylüyorlarsa kapattır geç Türk Telekom'a 2 senedir kullanıyorum 1 kez oyunuma ping girmedi, video izlerken yavaşlık bile yaşamadım 24Mbps kullanıyorum.

Kafam baya karıştı çünkü altyapı sorgulama da farklı sonuçlar alıyorum, hangisi doğru nasıl emin olabilirim?
Türknet altyapı Sorgulama Sonuç : 35 Mbps
Millenium Sorgulama Sonuç : 67 Mbps
Netspeed aradım onlar kontrol etti 35 Mbps diyor.

Şuanda TurkNet kullanıyorum hızım 5 mbps anlamadım.😄

Kafam bayağı karıştı çünkü altyapı sorgulama da farklı sonuçlar alıyorum, hangisi doğru nasıl emin olabilirim?
TürkNet altyapı sorgulama sonuç: 35 Mbps.
Millenium sorgulama sonuç: 67 Mbps.
NetSpeed aradım onlar kontrol etti 35 Mbps diyor.

Şu anda TürkNet kullanıyorum hızım 5 Mbps anlamadım.😄

Bende TürkNet 50 Mbps gösteriyor, bunlar hep insanları teşvik ediyorlar.

Merhaba arkadaşlar,
TurkNet'in ilk defa bu halini gördüm. 3 yıldır aktif bir şekilde kullanmaktayım. Altyapım 16Mbps'yi destekliyor ve aldığım hız 11 - 13 Mbps olarak değişiyordu. Fakat üst katımdaki daire internet bağlattıktan sonra ki günler hızım 6 Mbps olarak sabitlenmiş gibi oldu. 21 Şubat Cuma gününde destek talebi oluşturdum 26 Şubat Çarşamba günü ekipden bir arkadaş geldi, kontrollerini yaptı, hat değerlerini inceledi bana hızın TurkNet tarafından düzeltileceğini, benden ve Türk Telekomdan kaynaklı bir sorun olmadığını söyledi ve TurkNet'e bunu iletti. Daha sonra bugün destek talebine cevap olarak " santrale olan uzaklığınız 2169 metre bu mesafede alacağınız maksimum hızı almaktasınız diye cevap verilmiş. " üstelik önce bir ekip randevu için arayacaktı beni fakat arayan olmadı ve bu cevabı verdiler. Komik olan şu ki TurkNet'in online işlemlerinde santrale olan uzaklığım 1914 metre olarak gözükmekte. İlk defa bu ISS de bu sorunu yaşamıyorum, daha önce oldu ve aynı gün veya ertesi günü hızım normale dönmüş oluyordu gerçekten çok şaşırttı bu sefer beni. Yardımcı olur musunuz? Ne yapmalıyım, aksi taktirde farklı bir ISS geçiş yapacağım. Resim olarak hat değerlerimi, santrale olan uzaklığımı ekledim. Kontrol edebilirsiniz, yardım ederseniz sevinirim arkadaşlar.

Hat değerlerine göre modemine ulaşan maksimum hız 6 mb/s. Bundan dolayı TurkNet'lik bir durum yok. Telekom ekibi YAPA kullandığından seni sallamış. Eğer sokağında hizmet alabiliceğin bir FTTC saha dolabı yoksa Turknet'ten devre değişikliği talep et.

Hat değerlerine göre modemine ulaşan maksimum hız 6 mb/s. Bundan dolayı TurkNet'lik bir durum yok. Telekom ekibi YAPA kullandığından seni sallamış. Eğer sokağında hizmet alabiliceğin bir FTTC saha dolabı yoksa Turknet'ten devre değişikliği talep et.
Farklı bir ISS kullansam vdsl kullanabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200229_112848.jpg
    Screenshot_20200229_112848.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 30
Farklı bir ISS kullansam vdsl kullanabilir miyim?

Farklı bir ISS'e geçiş yaptığında da alabilirsin ama TurkNet'e VAE VDSL'e geçiş yapmak istediğini söylersen ve boş port varsa yardımcı olurlar. Şu an santraldeki TurkNet'in cihazına bağlısın ve mesafe yüzünden hız alamıyorsun. Uzun mesafelerde kablonun bir yeri ıslanıyor, oksitleniyor, hat zayıflıyor. Büyük ihtimalle yakınlarda bir yerde FTTC saha dolabı var. Saha dolabına kadar fiber geliyor ondan sonra saha dolabı bakırla buradaki interneti evlere dağıtıyor. Böylece 2 km ötedeki santralden değilde evinin yakınındaki saha dolabından hizmet aldığından daha hızlı internete bağlanıyorsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı