TurkNet YAPA Altyapısı Nasıldır?

Datronaero

Kilopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 2600 - B450M-K - RX590 Nitro+ - 2x16 GB RAM - Samsung 870 EVO 500GB SSD - ADATA SX6000LNP 256GB Nvme M.2 - Seagate ST2000DM008 2TB HDD - TOSHIBA MQ01ABD100 1 TB HDD - Seagate Expansion Desktop 6 TB Harici Harddisk
Merhaba arkadaşlar. TürkNet'te YAPA altyapısında olup da sorun yaşayan var mı? Az önce baktım YAPA bölgeme gelmiş görünüyor. Yarın arayıp sormayı düşünüyorum.

Ben 16 MBPS hız alıyorum. Ama site üzerinden sorguladığımda, YAPA alt yapısında olduğumu ve 35 MBPS hıza kadar verilebileceği yazıyor. Ben de ikilemde kaldım.

Santrale yakınsan güzel. Uzaksan hiç bulaşma.
Öncelikle bu santral uzaklığımı nasıl ögrenebilirim? Ayrıca bu santral dediğimiz şey telefon kablolarının bir yerde toplandığı yer mi?
Ben 16 MBPS hız alıyorum. Ama site üzerinden sorguladığımda, YAPA alt yapısında olduğumu ve 35 MBPS hıza kadar verilebileceği yazıyor. Ben de ikilemde kaldım.
Alırsam temelli geçmeyi düşünmüyorum. Mevcut Netspeed hattım mevcut. Alırsam TÜRKNET'ten yeni bir hat açmalarını isteyeceğim. Eğer söyledikleri değerleri veremiyorlarsa iptal eder Netspeed ile devam ederim.

Saha dolabının bağlandığı bina santral oluyor. TurkNet ile görüşürsen mesafeyi söylerler muhtemelen.
O zaman yürüme mesafesi 100 metre falan ama kablo olarak ne kadar olur bilemem :). Dediğiniz gibi yarın arayı bilgi alacağım.

Siz bence TurkNet ile irtibata geçin. Bende ilk geçtiğimde 35 yazıyordu sonra 16 MBPS verdiler. Daha sonra konuştuğumda ise siz ADSL gözüküyorsunuz VDSL'e geçiş yapıyorum dedi ve hızım 40 a 20 oldu.

Güncelleme:
11.09.2019: Öğlen Türknet tarafından arandım. Hattım ile ilgili bilgi istediğimi söyledim. Bana hattımın 50 Mbps kadar yapa altyapısı desteklediğini söylediler. Bende kendilerinden sözleşmeyi göndermelerini istedim. İlk başta sözleşmede adsl yazıyordu. Tekrar kendilerini arayarak sözleşmemi baştan göndermelerini Yapa olarak değiştirmeleri istedim. O şekilde imzalayıp yarım saat önce kardoya verdim. Yapa olarak güncelleştirmemin sebebi daha sonra bu geçiş sürecinin çok zor olması. Çok fazla uzatıyorlar. Bakalım hattı ne zaman aktif edecekler.
Not: Mevcut internet hattımı taşıtmadım. Kendilerinden yeni hat talep ettim. Eğer bir sıkıntı çıkar ise internetsiz kalmamak için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı