TurkNet YAPA Altyapısı Nasıldır?

Türknet vs Türknet YAPA arasında bir fark mı var birisi beni aydınlatabilir mi? Ne kadar hız alırım diye Türknet'ten baktım bana: ''Adresinizde sadece fiber hizmet kullanılabilmektedir. Bu sebeple başvurunuzu alamıyoruz.'' hatasını verdi, anlayamadım.

15.09.2019: Telefon hattım aktif oldu. İnternet için bilgi vereceklerini söylediler. Şuanlık beklemedeyim.
16.09.2019: Gün içinde mail geldi. Mailde bölgedeki altyapı sorunları nedeniyle hizmetinizi başlatmamız gecikiyor. En kısa sürede sorunu çözüp bilgi vereceğiz yazıyor. Pek umutlu değilim ama 4-5 gün daha bekleyeceğim bakalım sonuç ne olacak.
17.09.2019: Bugün DSL ışığım yanmadığı için ekip gönderdiler. Portda sıkıntı vardı sanırım. Port değişikliği yapıldı. Kendilerinin öylediğim 18 Download 18 Upload değerini alırsın şeklinde oldu. Daha internet kablosunu bağlamadım birazdan test edeceğim.
20.09.2019: İnternetim hala aktif edilmedi. Türknet ısrarla hattımda bir problem olmamasına rağmen ekip göndermekte ısrarlı :D . En son gelen ekip sorunun Türknetin size internet çıkışı vermediği için internetiniz yok demesi oldu. Hala suçu Türktelekoma atıyor. Nasıl bir firma anlayamadım. (3 defa eve ekip geldi kontrol için.)
22.09.2019 tarihinde telefon ile aranarak modemi açmamı söylediler. Modemi açtıktan 1 veya 2 saat sonra internet geldi. Anladığım kadarıyla bana ADSL üzerinden YAPA verdiklerinden modem İP alamıyormuş. VDSL çevirdiklerinde sorun çözüldü. Şuan aldığım hat değerleri alttaki gibidir.
2019-09-29_20-35-4952fa905c9a9092a0.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı