TurkNet YAPA uzaklık

Anlkzk

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Türk Telekom'un ve TurkNet'in kendi sorgulama sitelerinde 50 Mbps kadar alabileceğim yazıyor. Ben TurkNet'in işe yaramaz YAPA'sında 7 Mbps alıyorum, üstelik fiber paketten 10 TL düşük bir ücretle. Kendilerine sordum, maksimum altyapınızın aldığı hız bu falan dediler. Ben neden kendi internet sitenizde 50 Mbps gösteriyorum dediğimde; siz YAPA altyapısındasınız, sitedeki Türk Telekom altyapısını gösteriyor dedi. Peki neden YAPA'da bana 50 değil hadi 20 dahi vermiyorsunuz dediğimde, santrale uzaksınız dedi.

VDSL hizmetlerini 1.2km kadar verebiliyorlarmış, ben 1.7km uzaklıktayım. Peki beni YAPA'dan çıkarsanız nasıl olur dedim, cevap veremedi. VAE geçiş yapmak istediğimi YAPA'nın uzaktaki müşteriler için hiçbir anlam ifade etmediğini söyledim. Boş port yok falan dediler, sıkıntı yok dedim.

Sonuçta alacağım hız 25 30'a kadar yükselecek, bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için 1.2km dışında iseniz YAPA'dan VAE geçmeniz çok iyi olacaktır sizler için. Eğer altyapınız destekliyorsa. Bu arada internet sağlayıcının size port sağlaması zorunludur. TurkNet sağlayamazsa Türk Telekom'a geçer 20-30 TL fazla verir 12 ay taahhüt yaparım port kendiliğinden açılır zaten.

Dosya Ekleri

• 33.png
    33.png
    146,6 KB · Görüntüleme: 136
  • 22.png
    22.png
    154,9 KB · Görüntüleme: 132
Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom dediğiniz gibi yapabilir. Onların elinde olan bir şey. ADSL ve VSDL altyapısı onlarda.

Bugün TurkNet müşteri hizmetleri aradı VAE geçişim sağlandı boş portta varmış yarın kuruluma gelecekler. VDSL hizmetten yararlanabileceğim. Sonunda ADSL'den kurtuluyorum çok şükür darısı tüm Türkiye'deki ADSL mağdurlarının başına.

bu konu hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için 1.2km dışında iseniz YAPA'dan VAE geçmeniz çok iyi olacaktır sizler için.
Türknet Ayıp etmiş size resmen, YAPA'da bile o km ye göre o hız çok az 1.4km yapa vdsl de 21 mbit alıyorum darısı bizim başımıza artık TT bizede getirse şu VDSL nimetini.

Sorunumda "maximum" 8Mbps demesi ve konuşma ilerledikçe "maximum" hızım YAPA ile 10Mbps kadar çıkartabileceklerini söylemeleri. TurkNet bozdu.
TurkNet hatasını telafi etti diyebiliriz. Bu konudan ne çıkartıyoruz Mesut Çeviğin bir videosunun başlığında dediği gibi "Türk Telekom suçluyu buldu, internet yavaş değil, halk yavaşı tercih ediyor."
Çok haklı 1 hafta öncesine kadar 7-8Mbps de sürünüyordum.(Hatta 1 senedir altyapı gelmiş haberimiz yok ama sorgulamamışım.)

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    151,6 KB · Görüntüleme: 82

Geri
Yukarı