Çözüldü TurkNet yeni VDSL abonelik sonrası düşük indirme hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Elmitroth

Kilopat
Daha fazla  
TurkNet'e abonelik başvurusu yaptım ve 3 gün içerisinde çoğu şey halloldu fakat şöyle bir sorunum var. VDSL destekliyor diye geçmiştim, modemde DSL Modülasyon Türü'nde de VDSL2 yazıyor fakat hız testlerinde ortalama 4.5-5 Mbps hız alıyorum. Modemim TD-W9970. Aşağıya fotoğraf bıraktım. Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Not: TurkNet'e destek bildiriminde bulundum fakat saatlerdir bir cevap alamadım.

1635443709443.png

1635443917317.png

Çözüm
Sorun düzeldi arkadaşlar. En azından öyle gözüküyor. Türk Telekom geldi, Türk Net aşağıdan yanlış bağlantı yapmış. Çalışması bile mucize dedi. Bağlantıyı düzeltti 50 Mbps pakette aşağı yukarı bu kadar hız alıyorum (kablosuz ve arkada canlı ders ve bir sürü sekme açıktı).
1635765604939.png

1635765181393.png
Şuradan altyapı sorgulayıp sonucu atar mısın ?

Şuradan altyapı sorgulayıp sonucu atar mısın ?

Şu an 15 MBPS diyor fakat başvurmadan önce 40 MBPS diyordu ve port yoktu. Biraz bekleyip sorgulattım port var dediğinde hemen Türk Net'e başvurdum. Türk Net'in kendi sorgulamasında da VDSL, 40 MBPS diyordu.

Güncelleme: Türk Net desteğe yukarıda attığım DSL kablosunu gönderdim ve birkaç saat sonra beni aradılar. Pazartesi günü Türk Telekom ekiplerini ve kendi ekiplerini adresime yönlendireceklerini ve inceleme yapacaklarını, elektrikçi çağırmakta acele etmemem gerektiğini, inceleme sonucunda düzelteceklerini söylediler.
Hafta başında konuyu güncellerim.

Güncelleme:
Az önce Türk Net teknik servisi geldi. Hız testi sorgulaması yaptı ve sorunu doğruladı. Kabloyu sorduğumda; "ben hattı kontrol ettim cayır cayır çalışıyor," dedi. Telefondaki kişiye DSL test ettirdi ve kendi gözleri önünde DSL gitti ve gelmedi. Ayrıca altyapının VDSL olup olmadığını teyit etme amaçlı sordum, altyapı güzel, VDSL destekliyor diye cevap verdi.
Türk Telekom ekiplerine bildirdi ve sorunu onlar çözecekler dedi. 48 saat içerisinde geleceklermiş.
Konuyu güncelleyeceğim.

Hocam hat değerleri berbat. Ev içi tesisatınızı yenileyin operatör ile ilgili bir problem değil bu. Yüksek ihtimal ev içi tesisatını yenileyin diyecekler zaten. İlkokul-lise mezunu meslek lisesi çıkışı bile olmayan elemanlar geliyor genelde modemi bile telefona bakarak sorarak kuruyorlar.

Sorun düzeldi arkadaşlar. En azından öyle gözüküyor. Türk Telekom geldi, Türk Net aşağıdan yanlış bağlantı yapmış. Çalışması bile mucize dedi. Bağlantıyı düzeltti 50 Mbps pakette aşağı yukarı bu kadar hız alıyorum (kablosuz ve arkada canlı ders ve bir sürü sekme açıktı).
1635765604939.png

1635765181393.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı