TurkNet yerine İSS önerisi

Millenicom'a geçiş yaptım, işlemler tamamlanınca test sonuçlarını buraya yazacağım. Çok ilgililer ayrıca, TurkNet gibi kendilerini bulunmaz hint kumaşı sanmıyorlar.

Bazı arkadaşlar insanların neden bu kadar sinirlendiğini anlamamış ben kısa ve öz şekilde (anladığım kadarıyla) tekrar olayı özetleyeyim, buradaki çoğu kişinin aslın sinirli olduğu mevzu zam değil TurkNet'in haziran 2023'e kadar zam yok deyip ardından zam yapıp "biz sözümüzde durduk o mart ve mayıs ayları hizmet başlatan kullanıcılar için" gibi bir söz oyunu ile milletin gözünü boyamaya çalışmaları. :D

Bu arada bu tarz birçok konu açılmasına rağmen neden TurkNet destek yetkilileri ortada doğru dürüst yoklar yani yeni müşteri ihtimali olunca dakikasında spawn olan yetkililer neden çok sessiz ve bir şey yazdıklarında da aynı şeyi tekrarlıyorlar. :D

Bazı arkadaşlar insanların neden bu kadar sinirlendiğini anlamamış ben kısa ve öz şekilde (anladığım kadarıyla) tekrar olayı özetleyeyim, buradaki çoğu kişinin aslın sinirli olduğu mevzu zam değil TurkNet'in haziran 2023'e kadar zam yok deyip ardından zam yapıp "biz sözümüzde durduk o mart ve mayıs ayları hizmet başlatan kullanıcılar için" gibi bir söz oyunu ile milletin gözünü boyamaya çalışmaları. :D

Bu arada bu tarz birçok konu açılmasına rağmen neden TurkNet destek yetkilileri ortada doğru dürüst yoklar yani yeni müşteri ihtimali olunca dakikasında spawn olan yetkililer neden çok sessiz ve bir şey yazdıklarında da aynı şeyi tekrarlıyorlar. :D
Sen iste ben RP'sini yaparım.

''Fiyat değişiklikleri genel olarak bizim de hiç sevmediğimiz bir konu ve asla yapmak istemeyiz. Ancak mart ayının sonunda yapılan beklenmedik port ücreti +''

İki gün önce TurkNet'ten GIBIRNet'e taşıma yoluyla geçiş başvurusu yaptım. Dün öğleden sonra aktif edildi.(100/8 Mbps, 110₺)

Online işlemlere giriş yapılamıyor. Belirlediğim parolayı kabul etmediği gibi parola sıfırlama bölümünde sorulan tckn ve soy isim bilgilerine de yanlış diyorlar. Çağrı merkezini aradım. Az evvel telefonu kapattım. 6 dakika bekledim açan olmadı. Dün de aramıştım ama cevap vermediler. Çağrı merkezi çok kötüymüş onu anladık. Yukarıda en fazla 2 dk beklersin diyen çok iyimser ve muhtemelen bu ISS'yi kullanmıyor. Ne kadar sabredebileceğimi zaman gösterecek. Hizmet aktif olalı daha 24 saat olmadı. Şimdiden soru işaretleri oldu aklımda. En azından internet düzgün çalışıyor şimdilik.

Ancak m*llenicom kadar kepaze olacaklarını sanmıyorum.

Yaklaşık 1 yıldır GIBIRNet müşterisiyim ve dediğiniz gibi bi' şey başıma hiç gelmedi. 3 tane ayrı evde GIBIRNet tarafından hizmet alıyorum. Kullanmadığım bir ISS hakkında neden yorum yapayım?

Ekran görüntülerini de bırakayım şuraya, muhtemelen kullanmıyorum zaten. 😀
Ek olarak isterseniz GIBIRNet müşteri hizmetlerini arayabilirim, video kaydına alıp burada sizlerlede paylaşabilirim.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    43,6 KB · Görüntüleme: 58
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    42,4 KB · Görüntüleme: 53
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    44,2 KB · Görüntüleme: 54
Hocam bulunduğunuz lokasyon, altyapı durumunuz vs. dört gözle genel bir inceleme bekliyorum sizden.

Hocam 1 saat kadar önce mesaj geldi geçiş tamamlandı diye, hemen kurulumu yapıp test ettim. Türk Telekom altyapısındayım, hız birazcık artmış gibi geldi, ping değerlerinde değişiklik yok gibi. Bu testleri telefonla yaptım şimdi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220722-224557__01.jpg
    Screenshot_20220722-224557__01.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 65
  • Screenshot_20220722-225002.jpg
    Screenshot_20220722-225002.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 56
Hocam 1 saat kadar önce mesaj geldi geçiş tamamlandı diye, hemen kurulumu yapıp test ettim. Türk Telekom altyapısındayım, hız birazcık artmış gibi geldi, ping değerlerinde değişiklik yok gibi. Bu testleri telefonla yaptım şimdi.
Hocam ilginize çok teşekkür ederim. Bu veriler baya kişinin işini görür. Altyapınız fiber değil mi? Birde ethernet mevcut mu acaba deneme şansımız var mı?

Hocam ilginize çok teşekkür ederim. Bu veriler bayağı kişinin işini görür. Altyapınız fiber değil mi? Bir de Ethernet mevcut mu acaba deneme şansımız var mı?

VDSL2 hocam altyapım, Ethernet mevcut yarın testleri yapıp konuya eklerim. Normalde TurkNet'le aldığım hızdan 3-4 Mbit daha fazla internet geliyor şu an. Bir de geçiş çok hızlı oldu gerçekten dün öğlen evrakları online imzalayıp WhatsApp'tan yolladım 1.5 günde tamamlandı her şey.

VDSL2 hocam altyapım, Ethernet mevcut yarın testleri yapıp konuya eklerim. Normalde TurkNet'le aldığım hızdan 3-4 Mbit daha fazla internet geliyor şu an. Bir de geçiş çok hızlı oldu gerçekten dün öğlen evrakları online imzalayıp WhatsApp'tan yolladım 1.5 günde tamamlandı her şey.
Yani evrak iletimi sırasında kargo vs. fiziksel bir şey yok öyle mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı